معاون اول رئیس جمهور:

جوانان ریسك پذیر باشند

جوانان ریسك پذیر باشند

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مجموعه جوان باید روحیه ریسک پذیری داشته باشند، اظهار داشت: بخش خصوصی باید میدان دار فعالیتهای بزرگ اقتصادی و صنعتی در کشور باشد.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری بامداد امروز یکشنبه در مراسم افتتاح یک طرح صنعتی در شوشتر، اظهار نمود: خدا را شاکرم که در سالروز ورود امام راحل به کشور در جمع مردم شوشتر شهر تاریخی، فرهنگی، علما و بزرگان حضور پیدا کنم.
وی اظهار داشت: انقلابی که آرمان های بزرگ امام راحل برای آن داشت و بعد هم مقام معظم رهبری آرمان های مهمی برای انقلاب ترسیم کردند که برای ما مقدس است و برای تحقق آنها باید تلاش نماییم.
معاون اول رئیس جمهور افزود: این آرمان ها برای نسل جوان امروز کشور آرمان های بزرگی است و استقلال، آزادی و نظامی که با اسلامیت و جمهوریت اداره می شود، این ها خواسته هایی بود که مردم در مقابل گلوله های رژیم گذشته خواهان بودند که این امر محقق شد.
جهانگیری اظهار داشت: امیدوارم که بتوانیم استقلال را به معنای همه جنبه های موردنیاز همچون سیاسی، اقتصادی، و فرهنگی در همه ابعاد در کشور داشته باشیم.
وی اظهار نمود: کاری که فعالان اقتصادی در سرتاسر کشور انجام می دهند، حرکتی در جهت استقلال اقتصادی و ایجاد اشتغال برای نسل جوان، وابستگی نداشتن کشور به کالاهای خارجی، تأمین ارز برای نیازهای کشور با صادرات محصولات قدم های ارزشمندی است که فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران انجام می دهند.
معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: همه ما باید به این مساله واقف باشیم که سیاست های نظام جمهوری اسلامی در حوزه اقتصادی بعنوان یک علم مهم بر این است که بخش خصوصی باید میدان دار اقتصاد باشد.
جهانگیری اظهار داشت: بر مبنای سیاست های کلی که مقام معظم رهبری در قانون اساسی ابلاغ کردند و مبنای آن سیاست ها اصل ۴۴ قانون اساسی است، همه بنگاه هایی که به شکلی در اختیار دولت و به علت لزوم ها قرار داشته باشد باید به بخش خصوصی واگذار شود.
وی تاکید کرد: مهم تر و بزرگ تر از آن این است که زمینه سازی به نحوی شکل بگیرد که بخش خصوصی برای انجام کارهای بزرگ و عظیم در حوزه اقتصاد همچون هواپیمایی، کشتیرانی و صنعتی حضور پیدا کند.
معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: سیاست های اصل ۴۴ بگونه ای تدوین شد که بخش خصوصی باید میدان دار فعالیتهای بزرگ اقتصادی و صنعتی در کشور باشند.
جهانگیری اضافه کرد: در منطقه ای که به علت تنگ نظری و علل رقابت های محلی زمینه حضور بخش خصوصی را محدود کنند، آن منطقه از توسعه عقب افتاده و باید عنوان محروم را با خود به یدک بکشند و همیشه دست خویش را جلوی مسؤلان دراز کنند.
وی افزود: شوشتر یکی از شهرهایی است که به بخش خصوصی اجازه فعالیت داده شده و زمینه فعالیت ها برای این بخش فراهم گشته است.
معاون اول رئیس جمهور اظهار نمود: وزیر صنعت هم پیگیر فعال شدن بخش خصوصی در شهرهای مختلف کشور است تا زمینه کار برای آنها فراهم گردد چون آن وقت کشور به سمت تولید حرکت می کند.
جهانگیری اظهار داشت: خوزستان با پتانسیل و ظرفیت های خوبی را در زمینه استعداد و پیشرفت دارد ولی چالش های جدی در کنار ظرفیت های خوبش دارد که با ظرفیت های موجود قابل حل است.
وی خاطرنشان کرد: در ابتدای دولت دوازدهم سد گتوند بعنوان یکی از اشکالات جدی استان خوزستان در دوره خشک سالی عنوان شد و دانشگاه تهران برای حل مساله سد گتوند یک طرح با چند راهکار عرضه داد.
معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: آن موقع محیط زیست یک مقداری روی حوضچه های نمک که قرار بود که ایجاد شود، بحث داشت که در صورت فعالیت شرکت برای تأمین نمک بعنوان خوراک این کارخانه می توان از این ایده های خوب بهره برد.
جهانگیری تاکید کرد: مجموعه جوان باید روحیه ریسک پذیری داشته باشند و اگر خارجی ها نیامدند، خودشان تصمیم گیری کرده و اقدام نمایند چون این روحیه در کار صنعتی جزو مهم ترین نیازهاست.

1399/11/12
21:15:32
0.0 / 5
924
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو