كف سازه های خودرا با كفپوش های تولید شده از نانو و پسماند عایق بندی كنید

كف سازه های خودرا با كفپوش های تولید شده از نانو و پسماند عایق بندی كنید

محققان یکی از شرکتهای دانش بنیان با کمک نانوفناوری، محصولات بتنی دوست دار محیط زیست از پسماندهای بازیافتی تولید کردند.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، شاهین ظهوری، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: این مجموعه با بهره گیری از نانو ذرات سیلیس و تیتانیوم که مقاومت بالایی دارند اهتمام کرده است بتن هایی با دوام بالا تولید نماید. همین طور ذرات بازیافتی PET که بازمانده بطری های پت بعنوان پسماندهای بازیافتی با ماسه هستند نیز در تولید این بتن ها به کار رفته اند.
وی ادامه داد: خرده شیشه ضایعاتی ماده دیگری است که برای تولید بتن به کار می بریم. همه این محصولات، سبز و دوست دار محیط زیست هستند و کمک قابل توجهی به حفظ طبیعت کرده اند.
ظهوری، تولید کفپوش های نانویی با بهره گیری از ذرات PET و خرده شیشه را یکی از تولیدات این شرکت نام برد و افزود: همچون مزایای این محصول می توان به «افزایش مقاومت فشاری، کششی و خم شدن کفپوش»، «کاهش ترک های ناشی از هیدراتاسیون سیمان»، «دوام بهتر در مقابل لطمه های ناشی از سولفات ها و آب های اسیدی»، «کاهش تحرک یون های کلر و در نتیجه کاهش عمق نفوذ کلر در بتن خصوصاً در نواحی سواحل» و «کاهش آلودگی ‎های زیست محیطی» اشاره نمود.
این فعال فناور افزود: کف پوش های نانویی در «سیستم های روسازی کف و ضد سرخوردگی»، «کف سازی صنعتی و تزئینی»، «مکان هایی که سطوح تحت سایش شدید قرار دارند»، «پارکینگ ها، انبارها و بندرگاه ها»، «سطح معابر، پیاده روها و تقاطع ها»، «کف پله محوطه های بیرونی»، «رویه رمپ ها»، «شیب ها و پیچ ها»، «کف های هشداردهنده و سرعت گیر حاشیه ای و عرضی جاده ها و اتوبان ها»، «رویه محدوده های ایستگاه های عوارضی» و «رویه محوطه های پالایشگاهی و جایگاه های سوخت» کاربرد دارد.
برمبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، ظهوری همین طور بیان کرد: تولید محصولات بتنی دوستدار محیط زیست یکی از مهم ترین اهداف مجموعه فناور ما است و دراین زمینه تلاش می نماییم با بهره گیری از فناوری های موجود در کشور و دنیا، بهترین و با کیفیت ترین محصولات را تولید نماییم.
منبع:

1399/11/11
13:30:50
0.0 / 5
928
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو