جهانگیری اعلام كرد

تعیین محدوده منطقه آزاد تجاری و ویژه اقتصادی فرودگاه امام خمینی(ره)

تعیین محدوده منطقه آزاد تجاری و ویژه اقتصادی فرودگاه امام خمینی(ره)

تولیدو: جلسه شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی بامداد امروز(دوشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور اجرا شد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، جهانگیری در این نشست با تاکید بر نقش مناطق آزاد کشور در توسعه به ویژه در دوران سخت تحریم ها، گفت: نقش و جایگاه مناطق آزاد در این برهه حساس برای رفع نیازهای کشور قابل توجه بود و امیدواریم با اصلاحات انجام شده شاهد توسعه فعالیت ها در مناطق آزاد کشور باشیم.
معاون اول رئیس جمهور گفت: جهت گیری اصلی فعالیت ها در مناطق آزاد باید به سمت توسعه صادرات در آینده باشد برای اینکه این جهت گیری می تواند علاوه بر جذب سرمایه گذاری سبب رونق فعالیت ها در این مناطق شود.
وی با قدردانی از دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی و نیز مدیران عامل و اعضای هیات مدیره مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی، اظهار داشت: تهیه طرح جامع برای مناطق ویژه اقتصادی می تواند توسعه سامان یافته مناطق و در نهایت به ایجاد اشتغال، جذب سرمایه گذاری و توسعه منجر شود.
جهانگیری با تاکید بر توجه به بودجه مصوب و قوانین از طرف مدیران عامل مناطق آزاد، از دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی خواست تا گزارش عملکرد در خصوص اجرای تکالیف الزام شده از طرف شورا را در سال های گذشته عرضه کنند.
در این نشست که وزرای امور خارجه، فرهنگ و ارشاد اسلامی، دادگستری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست حضور داشتند، مرتضی بانک، دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی گزارشی از طرح ها و اقدامات انجام شده در این مناطق ارائه کرد.
در این نشست علاوه بر تصویب صورت های مالی سال 1398 سازمان های مناطق آزاد کیش، اروند، انزلی، ارس، ماکو و چابهار، اعضا با طرح جامع مناطق ویژه اقتصادی کازرون، بانه، کاوه، شهرکرد، دامغان، سرخس، دوغارون و فرودگاه پیام موافقت کردند.
واگذاری زمین رایگان به اداره ثبت اسناد و املاک کیش جهت راه اندازی ساختمان اداری و مجوز پرداخت نقدی از 20 درصد بصورت شناور تا 50 درصد در پروژه ترمینال جدید فرودگاه کیش از دیگر مصوبات این جلسه بود.
در این نشست همین طور اصلاح اساسنامه سازمان های مناطق آزاد، اصلاح محدوده منطقه ویژه اقتصادی لامرد، قصرشیرین و رامشاد و تدقیق محدوده منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در قسمت های 1 و 2 نیز به تصویب شورای عالی رسید.
تعیین محدوده منطقه آزاد تجاری و منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه امام خمینی(ره) و نیز موافقت با انتشار اوراق و صکوک برای مناطق آزاد چابهار، قشم و ارس در قالب بودجه مصوب و رعایت مقررات بانک مرکزی از دیگر مصوبات این جلسه بود.
در این نشست قرار شد در صورت ستاندن نظر معاونت حقوقی ریاست جمهوری و سازمان برنامه و بودجه، مجوز لازم برای قیمت های جدید و تغییر احجام و مقادیر کار خارج از سقف تعیین شده در ماده 29 شرایط عمومی پیمانی در پروژه ترمینال جدید فرودگاه کیش ارائه شود.
منبع:

1399/10/30
00:03:01
0.0 / 5
985
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
تولیدو