طی سال ۱۴۰۰

50 هزار دستگاه تارا به بازار می آید

50 هزار دستگاه تارا به بازار می آید

در حالیکه گروه صنعتی ایران خودرو، از امروز (شنبه) نخستین طرح فروش محصول جدید خود (تارا) ر ا در چارچوب پیش فروش با موعد تحویل در تیر تا دیماه سال آینده، شروع کرده است، قائم مقام اجرایی مدیرعامل این گروه خودروسازی ضمن اینکه ˮتاراˮ را ثمره خلاقیت مهندسان ایرانی و همت سازندگان داخلی خوانده، ازبرنامه ریزی برای تولید ورود ۵۰ هزار دستگاه از این محصول در سال ۱۴۰۰ اطلاع داد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، خالق خودروی جدید ایرانی "تارا" با موتور ۹۰ درصد داخلی سازی شده که با عنایت به الزامات زیست محیطی مصوب دولت، استاندارد آلایندگی یورو ۵ را گذرانده است، از امروز (شنبه) اولین ثبت نام پیش فروش تارا در دو مدل دستی و اتوماتیک با رنگ های متنوع با موعد تحویل حداکثر یکساله (از تیر تا دیماه ۱۴۰۰) به مدت سه روز شروع کرده است. متقاضیان این محصول به مدت سه روز (تا دوشنبه ۲۲ دی ماه) فرصت دارند تا برای ثبت نام این خودرو اقدام نمایند.
در ارتباط با این خودرو تازه متولد شده گروه صنعتی ایران خودرو، حمید مرادی-قائم مقام اجرایی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو- ضمن اینکه "تارا" را ثمره خلاقیت مهندسان این گروه صنعتی و همدلی سازندگان داخلی دانسته و از تولید انبوه آن، در اواخر سال جاری اطلاع داده است، اظهار نمود: خودروی تارا بر روی پلت فرم اختصاصی ایران خودرو و با همکاری بیشتر از ۱۳۲ سازنده توانمند داخلی طراحی و ساخته شده است.
وی استقامت بالا و وزن کم را از خصوصیت های اصلی ورق های به کار رفته در بدنه تارا خوانده و اظهار داشت: پیش از این در تولید محصولات ایران خودرو از نسل قدیم ورق های سرد استفاده می شد اما در راه توسعه محصولات، خودروی تارا از نسل جدید ورق ها با استقامت بالا نظیر ورق های دوفازی بهره می برد. پروژه مشترکی میان ایران خودرو و فولاد مبارکه برای تولید داخلی این ورق درحال اجرا است؛ که این پروژه در گریدهای پایین به نتیجه رسیده و اجرا در گریدهای بالاتر هم درحال پیگیری است.
این مقام مسئول در ایران خودرو، با اشاره به اینکه برای خودروی تارا برنامه ۱۰ ساله توسعه بازار تعریف شده که ظرفیت تولید آنرا به سالانه ۱۲۰ هزار دستگاه خواهد رساند، اعلام نمود: مقرر است در سال آینده، ۵۰ هزار دستگاه از این محصول تولید و روانه بازار شود. خودروی تارا در دو نوع دستی و اتوماتیک و با موتور +TU۵ و گیربکس پنج دنده تولید می شود. در برنامه آینده تولید این محصول با گیربکس شش سرعته و موتور EF۷ پلاس قرار دارد.
مرادی ضمن اشاره به اینکه تولید انبوه خودرو تارا با گیربکس اتوماتیک از نیمه نخست سال آینده شروع می شود، اظهار نمود: بیشتر از ۹۲ درصد از سازندگان این محصول از شرکتهای قطعه ساز داخلی است. همینطور پلت فرم تارا، پلتفرمی کاملا جدید است و تمامی اجزای پلتفرمی، شبکه برق و الکترونیک، موتور و گیربکس این خودرو به دست توانمند مهندسان ایرانی طراحی شده است.
قائم مقام اجرایی مدیرعامل ایران خودرو تصریح کرد: خودروی تارا از نظر ایمنی، عملکردی، کیفیت و امکانات رفاهی در بین خودرو های مشابه در بازار خودرو سرآمد خواهد بود.
او در آخر اضافه کرد: بر روی پلت فرم اختصاصی ایران خودرو، سه محصول جدید در حال طراحی است.
منبع:

1399/10/20
22:54:56
0.0 / 5
987
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
تولیدو