عضو انجمن فولاد :

امكان عرضه همه محصولات فولادی در بورس وجود ندارد

امكان عرضه همه محصولات فولادی در بورس وجود ندارد

به گزارش تولیدو عضو انجمن فولاد با اعلان اینکه جلسات کمیته تخصصی فولاد از این هفته برگزار می شود، اظهار داشت: شیوه نامه جدید باید تغییرات کلی کند و بنظر می رسد رفع تمام ایرادات آن، به عمر این دولت قد ندهد.رضا شهرستانی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت اجرای شیوه نامه جدید فولاد، گفت: طبق اعلام وزیر صمت قرار شد کمیته ای متشکل از انجمن فولاد، وزارت صمت و انجمن نوردکاران با برگزاری جلساتی، مشکلات شیوه نامه را بررسی نمایند.
عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد اضافه کرد: البته این کمیته هنوز تشکیل جلسه نداده است اما مقرر است از همین هفته جلسات آن آغاز شود و امیدواریم به نتیجه مطلوبی برسیم.
وی افزود: شیوه نامه آبان ماه از طرف رئیس دفتر رئیس جمهوری به وزرای صمت و اقتصاد ابلاغ گردید، بدین جهت مقرر است در حین اجرا، ایرادات مرتفع شود.
شهرستانی اظهار داشت: این شیوه نامه باید تغییرات کلی کند، بدین جهت بنظر می رسد رفع تمام ایرادات به عمر این دولت قد ندهد.
عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد اشاره کرد: مهم ترین مشکلی که این شیوه نامه دارد، الزام به عرضه تمام محصولات زنجیره فولاد به بورس است؛ این مساله هیچ گاه عملی نبوده و عمل هم نخواهد شد و تا حالا هم کسی این کار را نکرده است؛ بعنوان مثال عرضه سنگ در بورس به سبب اینکه انواع مختلفی دارد و گاهی شکل تخصصی پیدا می کند، امکانپذیر نیست.
وی اضافه کرد: همین طور نحوه قیمت گذاری در این شیوه نامه اشکال دارد و به این صورت که ۲۰ درصد زیر نرخ CIS و به شکل هفتگی باشد، درست نیست.
شهرستانی اظهار داشت: می خواهند نرخ فولاد و میلگرد را زیر ۱۰ هزار تومان بیاورند در صورتیکه قیمت ورق برمبنای CIS، ۶۰۰ دلار است که اگر این عدد ضرب در دلار ۲۶ هزار تومانی شود و ۲۰ درصد هم از مجموع این رقم کم شود، باز هم بالاتر از ۱۰ هزار تومان خواهد بود.
وی تصریح کرد: به نظرم با این شیوه نامه می خواستند به صورت کلی قیمت های داخلی را پایین نگه دارند و به صادرات هم کاری نداشته باشند که این امر عملی نیست.


منبع:

1399/10/06
19:44:10
5.0 / 5
860
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , صادرات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
تولیدو