شناسایی ۷۳۵۵۰ انبار در استان مركزی

شناسایی ۷۳۵۵۰ انبار در استان مركزی

به گزارش تولیدو مرکزی معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: تا حالا در سطح استان ۷۳ هزار و ۵۵۹ انبار با استفاده از ظرفیت تمامی دستگاه های متولی شناسایی و ۴۷ هزار و ۴۶۷ مورد به تایید دستگاه های متولی رسیده است.


محمدجواد قربانیان روز چهارشنبه ۲۶ آذر در کمیسیون برنامه ریزی، هماهتگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در مورد اهم اقدامات انجام شده پیرامون اجرای طرح سامانه جامع انبارها و مراکز ذخیره سازی کالا در استان مرکزی اظهار نمود: سامانه جامع انبارها یک سامانه عملیاتی است که اطلاعات مکانی، مقدار، نمودار و نوع و مالکیت کالا را مشخص می کند تا نسبت به شناسایی و نظارت بر موجودی انبار به صورت هویت مشخص اقدام گردد.
وی ادامه داد: ساماندهی هزینه فعالان تجاری، کاهش هزینه های توزیع و انبارداری کالا، ایجاد شفافیت اقتصادی، توسعه زنجیره، اسناد لجستیک و کنترل بازرسی و... از اهم اهداف این طرح است.
قربانیان افزود: از آغاز شهریور تابحال و با عنایت به ملزم شدن تمامی واحدهای ثبت شده در سامانه به ثبت "رسید و حواله" در سامانه استان، تعداد ۷۸ هزار و ۱۵۸ رسید و ۳۵۳ هزارو ۴۶۸ حواله ثبت شده و در جهت عملیاتی شدن مبحث ثبت رسید و حواله، مبحث درج اطلاعات کالاهای اولویت دار و متوسط واحدهای تولیدی و تولیدکنندگان و شرکتهای پخش از راه واحدهای ذیربط در مبدا در سامانه ثبت و واحدهای پایین دستی ملزم به ثبت اطلاعات موجودی کالاهای خود هستند.
وی افزود: ۲۸۵ بازرسی در جهت اجرای تبصره ۴ ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در هشت ماه گذشته صورت گرفته که ۵۰ مورد در ارتباط با روغن خوراکی، ۶۵ بازرسی در ارتباط با برنج، ۶۰ بازرسی سیگار، ۵۵ بازرسی لاستیک، ۴۰ بازرسی در ارتباط با چای و ۱۰ بازرسی از ذرت دامی بوده است.
قربانیان افزود: در این زمان ۱۹ پرونده هم در جهت ماده ۴ تبصره ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان مرکزی به ارزش ۱۹۶ میلیارد و ۸۱۴ میلیون و ۸۴۹ هزار و ۲۰۰ ریال تشکیل شده است.
کشف ۵ میلیاری کالای قاچاق در استان مرکزی طی 22 روز
رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مرکزی هم در این نشست اظهار داشت: از یکم آذرماه تا ۲۲ همان ماه امسال حدود پنج میلیارد تومان کالای قاچاق همچون لوازم خانگی و موادخوراکی و سوخت کشف شده است.
محمدعقیل سلگی اظهار نمود: میزان مواد خوراکی کشف شده بالغ بر ۷۰ هزار و ۳۸۴ بسته شامل کمپوت آناناس و پودر کاپوچینو و کرم خوراکی بوده است، همینطور دو مورد سرقت احشام شامل ۱۳۵ راس گوسفند در ساوه و سه راس در کمیجان کشف شده است.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مرکزی با اشاره به اینکه با عنایت به تغییر رویکرد مداوم قاچاقچیان، می طلبد که رویکرد مبارزه با این معضل هم تغییر کند، اظهار داشت: هم اکنون دو طرح در جهت مقابله با این مهم در حال اجراست که یک طرح به صورت سراسری در چارچوب مبارزه با قاچاق کالا و ارز اجرا می شود و یک طرح تحت عنوان "ظفر" در شهرستان شازند در حال اجراست که در ۴۸ ساعت گذشته دستاوردهای خوبی داشته است.
منبع:

1399/09/26
13:31:05
5.0 / 5
1128
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
تولیدو