وزیر صمت:

انحصار تولید خودرو را با واردات می شكنیم

انحصار تولید خودرو را با واردات می شكنیم

وزیر صمت اظهار داشت: در طرح واردات خودرو، درصدد شکسته شدن انحصار تولید خودرو هستیم تا فضا برای تولید بیشتر خودروسازان دولتی باز شود.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، علیرضا رزم حسینی در حاشیه جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در طرح واردات خودرو، درصدد شکسته شدن انحصار تولید خودرو هستیم تا فضا برای تولید بیشتر خودروسازان دولتی باز شود. با اجرای این طرح، خودروسازان دولتی می توانند ۵۰ درصد افزایش تولید داشته باشند و بدین سان شاهد، کاهش قیمت خودرو خواهیم بود همچنان که در چند روز گذشته، شاهد کاهش قیمت ها بودیم.
وزیر صمت درباب نهاده های دامی هم اظهار داشت: در مورد ۵ نهاده دامی که دولت ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی به آن اختصاص داده به اندازه مناسب و نیاز وزارت جهاد برای توزیع، نهاده وارد کرده و تحویل داده ایم.
رزم حسینی افزود: وظیفه اصلی وزارت صمت، تامین نهاده دامی است و جهاد کشاورزی آنرا تحویل و توزیع می نماید، اما در بخش توزیع به جهت اینکه حجم کالا بالا است ممکنست خطاهایی صورت بگیرد که مسئول پاسخگویی به آن، وزارت جهاد کشاورزی است.
وی اظهار داشت: وزارت صنعت بیش از مورد نیاز وزارت جهاد کشاورزی و واحدهای تولید دام و طیور، نهاده وارد کرده و تحویل داده است.
وزیر صمت اضافه کرد: دو نرخی بودن ارز، موجب برخی ناهماهنگی ها و ایجاد فساد در این بخش شده است.
رزم حسینی اظهار داشت: وزارت صمت همکاری بسیار خوبی با کمیسیون های اقتصادی مجلس دارد و برای تصمیمات مهم این وزارتخانه، حتما با سه نهاد مهم تصمیم گیرنده در کشور که بخش خصوصی، کمیسیون های مجلس و دولت هستند هماهنگ هستیم.
وزیر صنعت درباب جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس نیز اضافه کرد: این جلسه به دعوت نمایندگان بوده و بحث اصلی آن بررسی شیوه نامه جدید عرضه فولاد است که در حال اجرای آن هستیم و باید آنرا با قاطعیت ادامه دهیم تا قیمت فولاد متعادل شود.
وی افزود: از یک هفته گذشته قیمت ها متعادل تر شده و سیاست کلی دولت، این است که عرضه محصولات فولادی بطور کامل در بورس کالا باشد.
رزم حسینی اظهار داشت: در جلسه امروز، برخی نمایندگان درباب برخی از معادن کشور سوال داشتند که به بعضی از سوالات آنها پاسخ داده شد و بعضی از نمایندگان هم که از جواب ما قانع نشدند قرار بر این شد تا معاونان ما برای بازدید از این معادن به شهرستان های مورد نظر بروند و نتیجه را گزارش دهند.
وی با اشاره به اینکه سیاست عمومی ما در بازار، این است که کالای مورد نیاز را به حد کافی و نیاز با اولویت کارخانه های تولیدی وارد نماییم، اضافه کرد: یکی از کارهای بسیار خوبی که در بخش صادرات انجام شد رفع تعهد صادر کنندگان از محل واردات کالا بود و همین مورد موجب شد تا صادرات افزایش پیدا کند که به دنبال آن شاهد کاهش قیمت ها هستیم.

1399/09/24
23:40:31
5.0 / 5
1002
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
تولیدو