وزیر صمت:

انتخاب رایزن بازرگانی به اتاق بازرگانی واگذار می شود

انتخاب رایزن بازرگانی به اتاق بازرگانی واگذار می شود

به گزارش تولیدو، وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: به دنبال تفویض انتخاب رایزنان بازرگانی به اتاق بازرگانی هستیم.به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، علیرضا رزم حسینی سیاست وزارت صمت را روان سازی اقتصادی، جلوگیری از مجوز فروشی و پرهیز از رانت خواری اعلام نمود.
وی همین طور اضافه کرد: به صورت جدی به دنبال تسهیل فرایندهای کسب وکار، حذف بخشنامه های زائد و امضاهای طلایی و کاهش بروکراسی سخت اداری برای تسهیل روند تولید هستیم.
ابلاغیه های جدید صادراتی مسیر تازه ای را برای صادرکنندگان کشور فراهم نموده است
وزیر صمت با اعلان اینکه صادرکنندگان مجاهدان اقتصادی هستند، اشاره کرد: ابلاغیه های جدید صادراتی مسیر تازه ای را برای صادرکنندگان کشور فراهم آورده است که با استقبال خوب این قشر روبه رو شده است.
رزم حسینی اظهار داشت: حالا صادر کنندگانی که از سال ۱۳۹۸ به بعد تعهد ارزی دارند می توانند یا ارز خودرا در سامانه نیما بفروشند یا از محل واردات در مقابل صادرات به رفع تعهد ارزی خود مبادرت ورزند.
وی سیاست وزارت صمت را وفور کالا در بازار دانست و اضافه کرد: ستاد تنظیم بازار در سطح کشور و کارگروه های تنظیم بازار استانی در امر کنترل و نظارت بر بازار فعال می باشند.
به دنبال تفویض انتخاب رایزنان تجاری به اتاق بازرگانی هستیم
وزیر صمت همین طور درباب رایزنان بازرگانی نیز بیان کرد: به دنبال این هستیم که موضوع رایزنان بازرگانی را به اتاق های بازرگانی سراسر کشور واگذار نماییم تا با انتخابات و اجرای دستورالعمل ها، رایزن ها را انتخاب کنند.
رزم حسینی با اعلان اینکه در ۸ ماهه امسال حدود ۵۰ درصد از صادرات ما به ۱۵ کشور همسایه بوده است اظهار داشت: ۱۵ کشور همسایه ظرفیت خوبی برای کالاهای داخل کشور می باشند که افزایش صادرات به این کشورها امسال جزو برنامه های اولویت دار می باشد.
وی همین طور راه اندازی سامانه جامع تجارت را کار بسیار بزرگی دانست و اضافه کرد: این سامانه با ۲۳ سامانه الکترونیکی دیگر که در همین حوزه و در رابطه با فعالان اقتصادی هستند مرتبط می باشد.
هدف گذاری برای افزایش ۵۰ درصدی تولید خودرو تا اختتام امسال
وزیر صمت با اعلان اینکه سیاست ما در حوزه خودرو افزایش تولید است، افزود: تاکید مقام معظم رهبری نیز بر همین موضوع است و پیش بینی کردیم که تا آخر سال به افزایش ۵۰ درصدی در حوزه خودرو برسیم.
رزم حسینی درباب سرمایه در گردش واحدهای تولیدی نیز بیان کرد: ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار در شورای پول و اعتبار برای سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و صنعتی در سال جهش تولید پیش بینی و مصوب شده است.
استفاده از ظرفیت انعطاف پذیری برخی قوانین برای تسهیل در امر تولید
وی با تاکید بر اینکه وزارت صمت فرش قرمز برای بخش خصوصی پهن می کند، اظهار داشت: اگر جایی لازم باشد از ظرفیت انعطاف پذیری قوانین به نفع تولید نیز با رایزنی و مذاکره با مجلس شورای اسلامی و تفسیر قوانین استفاده خواهیم کرد.
 

1399/09/21
15:21:50
5.0 / 5
838
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو