آغاز پذیره نویسی دومین صندوق سرمایه گذاری از 17 آذر

آغاز پذیره نویسی دومین صندوق سرمایه گذاری از 17 آذر

تولیدو: پذیره نویسی دومین صندوق سرمایه گذاری خصوصی با سرمایه 1000 میلیارد ریالی در فرابورس از 17 آذر ماه شروع می شود.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، دومین صندوق سرمایه گذاری خصوصی با عنوان ثروت آفرین فیروزه با سرمایه ۱۰۰۰ میلیارد ریالی در فرابورس پذیره نویسی را آغاز می کند و تا ۲۴ آذر ماه نیز ادامه دارد.
محصولات کشاورزی و دامپروری، محصولات شیمیایی، محصولات غذایی، صنایع فلزی و معدنی، صنایع کاغذ و مقوا و صنایع لجستیک و بسته بندی حوزه این صندوق است.
دوره فعالیت این صندوق ۶ سال بوده و بوسیله کارگزاری های عضو شبکه فرابورس ایران امکان مشارکت در پذیره نویسی برقرار است. هر واحد سرمایه گذاری ۱، ۰۰۰، ۰۰۰ ریال بوده و حداقل تعداد واحد قابل خریداری ۱۰۰۰ واحد است. در این دوره از پذیره نویسی، موسسان ۳۰ درصد سرمایه را تعهد می کنند و مابقی بوسیله پذیره نویسی عمومی تامین خواهد شد.
صندوق­ های سرمایه گذاری خصوصی شکلی از طرح­ های سرمایه گذاری جمعی هستند که بر مبادلات سهام اختصاصی متمرکز است. هدف از تشکیل این صندوق ها، جمع آوری سرمایه از سرمایه گذاران و سرمایه گذاری در شرکت های دارای پتانسیل رشد زیاد با هدف کسب بیشترین بازده اقتصادی ممکن در مقابل پذیرش ریسک است.
دستورالعمل راه اندازی صندوق های خصوصی در سال ۹۷ توسط سازمان بورس تصویب گردید. واحدهای این صندوق ها به شکل قابل معامله در بورس هستند. ساختار آنها در قالب واحدهای ممتاز و واحدهای عادی است. تصمیمات سرمایه گذاری آن با مسئولیت مدیر صندوق در قالب مصوب مجمع و با کمک کمیته سرمایه گذاری اتخاذ می شود. شایان ذکر است صندوق های خصوصی در کنار صندوق های جسورانه و تامین مالی جمعی زنجیره تامین مالی شرکت های دانش بنیان در بازار سرمایه را کاملتر می کند.
برمبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، با پذیره نویسی این صندوق، تعداد صندوق های سرمایه گذاری خصوصی به ۲ صندوق افزایش یافته که باتوجه به پذیره نویسی یک صندوق سرمایه گذاری خصوصی، مجموع سرمایه این صندوق ها به ۱۵۰۰ میلیارد ریال افزایش می یابد.
منبع:

1399/09/17
09:29:31
5.0 / 5
1000
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , خرید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
تولیدو