نگاهی به قیمت برنج، گوشت و شكر در مهرماه

نگاهی به قیمت برنج، گوشت و شكر در مهرماه

جدید ترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان داده است كه از بین انواع برنج، گوشت و شكر كه وضعیت قیمت آنها در مهرماه سال جاری انتشار یافته، قیمت تمام كالاها به جز گوشت گوساله بین چهار تا ۱۱۲ درصد نسبت به مهر سال قبل افزایش داشته است.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار بیشترین افزایش قیمت در مهر سال جاری در ارتباط با برنج پاکستانی باسماتی درجه یک بوده که قیمت آن با ۱۱۲.۴ درصد افزایش از ۱۱ هزار تومان در مهر سال قبل به ۲۳ هزار و ۴۰۰ تومان در ماه مشابه سالجاری رسیده است.
البته قیمت برنج تایلندی، طارم اعلا و داخلی هاشمی درجه یک در این زمان به ترتیب ۷۱.۴، ۲۸.۴ و ۲۷.۷ درصد افزایش داشته و در مهر سال جاری به حدود ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان، ۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان و ۲۸ هزار و ۷۰۰ تومان رسیده است.
قیمت شکر سفید و شکر بسته ۹۰۰ گرمی هم در مهر سال جاری به ترتیب ۵۸.۱ و ۵۳.۶ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش یافته، به صورتی که قیمت هر کیلوگرم شکر سفید و هر بسته ۹۰۰ گرمی شکر در مهر سال جاری به حدود ۸۲۰۰ و ۸۳۰۰ تومان رسیده است.
قیمت گوشت مرغ هم با ۵۰.۶ درصد افزایش از ۱۳ هزار تومان در مهر سال قبل به حدود از ۱۹ هزار و ۷۰۰ تومان در مهر سال جاری رسیده است.
قیمت گوشت گوسفندی هم در این زمان ۴.۱ درصد افزایش یافته و قیمت آن در نخستین ماه پاییز سال جاری به حدود ۹۹ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده است. این در شرایطی است که قیمت این محصول در مهر سال قبل حدود ۹۵ هزار و ۵۰۰ تومان بوده است.
در این میان فقط قیمت گوشت گوساله در مدت یاد شده با کاهش ۰.۴ درصدی مواجه بوده و قیمت آن در مهر سال قبل و ماه مشابه سال جاری به ترتیب حدود ۸۲ هزار و ۸۰۰ تومان و ۸۲ هزار و ۴۰۰ تومان بوده است.
بررسی قیمت این اقلام اساسی طی یک ماه هم نشان داده است قیمت همه اقلام یاد شده در مهر سال جاری نسبت به ماه قبلش افزایش یافته و میزان افزایش قیمت ها طی یک ماه هم بین ۰.۵ درصد (شکر سفید) تا ۲۳ درصد (برنج تایلندی) بوده است.


منبع:

1399/09/03
22:41:58
5.0 / 5
1554
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
تولیدو