در صورت انجام نشدن اقدام به موقع توسط واردكنندگان

كد تخصیص ارز واردات نهاده های دام و طیور باطل می شود

كد تخصیص ارز واردات نهاده های دام و طیور باطل می شود

ستاد تنظیم بازار در مورد نهاده های دام و طیور كه تخصیص و تأمین ارز آنها انجام ولی اقدام موثر و بموقع توسط واردكنندگان انجام نشده و كالا وارد كشور نشده است، مقرر كرد كه كد تخصیص ارز آنها ابطال و كد به وارد كنندگان واجد شرایط واگذار شود.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، ستاد تنظیم بازار مقرر کرد تا شرکت پشتیبانی امور دام برای ترمیم ذخایر راهبردی گوشت گوساله (منجمد ۵ تکه) و گوشت مرغ منجمد تا سقف تکالیف مصوب از راه انعقاد قرارداد پیش خرید با تولیدکنندگان توانمند در حوزه گوساله پرواری و زنجیره های تولید طیور اقدام نماید.
بر طبق این مصوبه، انعقاد قرارداد، مشروط به استفاده از ظرفیت غیرفعال مجموعه های مذکور با نرخ مصوب اعلامی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و مصوبات هیئت مدیره در قبال تحویل نهاده مورد نیاز همچون ذرت، کنجاله سویا و جو به نرخ مصوب و بر مبنای ضریب و مقادیر اعلامی معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی به ازای هر کیلوگرم مرغ و دام پرواری زنده خواهد بود.
این تصمیم به علت بالا بودن قیمت تمام شده واردات گوشت گوساله منجمد و گوشت مرغ با ارز نیما و پشتیبانی از تولید داخل بوده است.
همینطور در این ستاد درخواست شرکت پشتیبانی امور دام کشور در مورد تکمیل ذخایر استراتژیک خرید نهاده های دام و طیور (جو، ذرت و سویا) و فرآورده های پروتئینی (گوشت مرغ منجمد و گوشت گوساله منجمد) از شرکتهای وارد کننده بخش خصوصی در قبال پرداخت وجه کالا به صورت ریالی عنوان شد و مشروط به تایید هیئت مدیره شرکت و خرید و فروش در سقف قیمت مصوب کارگروه تنظیم بازار مورد موافقت قرار گرفت.
اختصاص ۴۰۰ هزار تن ذرت برای مصرف کارخانجات صنعتی تا آخر سال ۱۳۹۹
همینطور با عنایت به مشکلات تأمین مواد اولیه کارخانجات صنعتی مصرف کننده ذرت (کارخانجات صنعتی فروکتوز، گلوکز، دکستروز، نشاسته و...) مقرر شد، میزان ۴۰۰ هزار تن ذرت، برای مصرف کارخانجات صنعتی تا آخر سال ۱۳۹۹ از محل واردات ذرت با ارز ۴۲۰۰ تومان تامین گردد.
وزارت جهاد کشاورزی مکلف است ۴۰۰ هزار تن ذرت اختصاص یافته به این بخش را از راه سامانه بازارگاه ثبت، توزیع و نظارت کند.
منبع:

1399/08/26
14:50:56
5.0 / 5
1156
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
تولیدو