ركورد فروش صندوق های ETF طلا شكسته شد

ركورد فروش صندوق های ETF طلا شكسته شد

به گزارش تولیدو صندوق های ETF طلا تحت تأثیر چشم انداز ساخت واكسن كووید ۱۹ و محدود شدن تقاضا برای دارایی امن، هفته گذشته با بزرگترین فروش هفتگی روبرو شدند.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، بعد از اینکه شرکت فایزر اواسط هفته گذشته از پیشرفت در ساخت واکسن کووید ۱۹ اطلاع داد و امیدواری به پیشرفت در مبارزه با همه گیری ویروس کرونا را برانگیخت، سرمایه گذاران ۱۸ تن طلا از صندوق های ETF فروختند.

قیمت طلا روز جمعه تحت تأثیر کاهش ارزش دلار آمریکا افزایش یافت اما علیرغم این که افزایش موارد مبتلا شدن به ویروس کرونا در خیلی از کشورها ادامه دارد و بانک های مرکزی درباره این که واکسن به چالشهای اقتصادی ناشی از همه گیری آخر نمی دهد، بیشتر از سه درصد کاهش هفتگی ثبت نمود که بزرگترین کاهش هفتگی این فلز پرارزش از سپتامبر بود.

جورجت بوئل، تحلیلگر فلزات پرارزش در بانک ABN Amro اظهار نمود: سرمایه گذاران با مشاهده متوقف شدن روند صعودی قیمتها، از نگهداری داراییهای طلا نگران شده اند و تصور می کنم در آینده نزدیک اتفاقات بیشتری روی خواهد داد.

طبق آمار بلومبرگ، موجودی طلای صندوق های ETF روز پنج شنبه به ۳۴۳۶.۴ تن کاهش پیدا کرد که پایینترین میزان در شش هفته اخیر بود.

معامله گران به افزایش موارد مبتلا شدن به ویروس کرونا چشم دوخته اند. نیویورک آماده تعطیلی مدارس می شود و شیکاگو به ساکنانش اخطار داده است در خانه بمانند. شمار مبتلایان در کالیفرنیا از یک میلیون نفر عبور کرده است. در اروپا، انگلیس بیشترین موارد مبتلا شدن را گزارش کرد. جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا اظهار کرده که بانک مرکزی و کنگره احیانا باید اقدامات محرک مالی بیشتری را برای احیای اقتصاد در آینده انجام دهند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، جیووانی استونوو، تحلیلگر گروه یو بی اس در اینباره اظهار داشت: اقدامات محرک مالی در نیمه اول سال آینده که همه گیری تحت کنترل درمی آید اما سیاستهای تسهیلی به قوت خود باقی می مانند، به صعود قیمت طلا کمک خواهند کرد. این بانک پیشبینی خود از قیمت طلا در اواسط سال ۲۰۲۱ را به ۲۰۰۰ دلار افزایش داد.

منبع:

1399/08/24
14:22:20
5.0 / 5
1276
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
تولیدو