در گزارش تولیدو مطرح شد؛

مناطق آزاد به تهدیدی برای تولید داخلی تبدیل گشته اند

مناطق آزاد به تهدیدی برای تولید داخلی تبدیل گشته اند

به گزارش تولیدو یك نماینده مجلس اظهار داشت: ایجاد مناطق آزاد باوجود اینكه تهدیدی برای تولید ملی است، به وعده انتخاباتی نمایندگان مجلس تبدیل گشته است.محمد حسن آصفری، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر درباره طرح افزایش تعداد مناطق آزاد در کشور، تصریح کرد: افزایش مناطق آزاد امروز متأسفانه به یک کار تبلیغاتی برای دولت و نمایندگان مجلس تبدیل گشته است.
وی اضافه کرد: امروزه شاهد آن هستیم که مناطق آزاد از هدف اصلی خود که تسهیل امر صادرات بود فاصله گرفته اند و به مکانی جهت واردات تبدیل گشته اند.
آصفری با اشاره به اینکه مناطق آزاد محلی برای افزایش واردات است، اظهار داشت: قرار بود در مناطق آزاد طوری عمل شود که صادرات در بخش های مختلف صنعتی، کشاورزی و بخش های دیگر تسهیل شود ولی امروز شاهد آن هستیم که کالاهای بنجل از همین مناطق آزاد وارد کشور می شوند و یک مسابقه وارداتی در این مناطق صورت گرفته است.
این نماینده مجلس با اشاره به اینکه امروز بخشی از صدمه های تولیدکننده های کشور از همین مناطق آزاد است و به تهدیدی برای تولید داخلی تبدیل گشته اند، اضافه کرد: تعداد مناطق آزاد کشور چین با آن همه گستردگی، یک سوم مناطق آزاد ایران هم نمی گردد. افزایش تعداد مناطق آزاد به تولیدکننده و به صادرکننده های کشور ما صدمه میزند.
آصفری خاطرنشان کرد: طرحی را در مجلس عرضه دادیم که امیدواریم پس از تعطیلات مورد رسیدگی قرار گیرد؛ برپایه این طرح، مناطق آزاد به همان اندازه که کالا وارد می کنند، به همان اندازه باید صادرات کالا داشته باشند.
وی تصریح کرد: مخالفت شورای نگهبان با افزایش تعداد مناطق آزاد منطقی و درست است. افزایش مناطق آزاد جز منفعت تبلیغاتی برای نمایندگان مجلس هیچ خروجی ای ندارد.


منبع:

1399/07/20
14:33:49
5.0 / 5
1501
تگهای خبر: تولید , صادرات , صنعت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو