رئیس سازمان حمایت اعلام كرد

روند تولید و عرضه لاستیك و سیمان زیر ذره بین

روند تولید و عرضه لاستیك و سیمان زیر ذره بین

به گزارش تولیدو رئیس سازمان حمایت اظهار داشت: عملكرد دستگاههای نظارتی در روند تولید تا مصرف سیمان و لاستیك مورد رصد قرار گرفته و دستگاههایی كه در این عرصه كوچكترین اغماضی داشته باشند به بخش قضایی معرفی می گردند.به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، از آنجائیکه در شرایط حساس کنونی باوجود فراوانی کالا در بازار و شرایط مناسب تولید در کشور، تخلفاتی در حوزه مشاهده می شود که به منظور تأمین آرامش و ثبات بازار و ایجاد بستر امن برای عموم مردم و پیشگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی، تشدید نظارت بر بازار دو محصول سیمان و تایر خودرو برای اجرا به نهادهای نظارتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان های سراسر کشور ابلاغ گردیده است.
حوزه های بازرسی و نظارت سازمانهای صمت استان ها موظفند در مورد تخلفات احتمالی بنگاههای تولیدی یا توزیعی بدون کوچک ترین اغماضی برخورد نمایند.
در همین رابطه عباس تابش رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خاطرنشان کرد: لزوم دارد با استفاده از تمام توان و ظرفیت بازرسان و همکاری و همراهی سازمانهای نظارتی همچون سازمان تعزیرات حکومتی، اتحادیه های صنفی، بسیج اصناف و تشکلهای مردم نهاد و دریافت گزارشات و شکایات مردمی از راه سامانه ۱۲۴ تشدید بازرسی، نظارت و کنترل قیمتها با اهتمام جدی در اولویت کاری دستگاه ها قرار گیرد.
تابش اضافه کرد: همینطور انجمن های مربوطه هم موظف به اعمال مدیریت بر عملکرد کارخانجات در ارتباط با تولید و تحویل به هنگام و رعایت قیمتهای اعلامی هستند.
وی تصریح کرد: با عنایت به تدابیر اندیشیده شده، کلیه دستگاه های نظارتی مکلف به رعایت و اجرای مسئولیت ها و ضوابط تعیین شده بوده و در حوزه اصناف، اتحادیه های مربوطه، واحدهای تولیدی و توزیعی باید اقدامات نظارتی خویش را تشدید و از جلوگیری از وقوع جرم، کشف تخلف، تسریع در رسیدگی ها، نظارت های مستمر و دقیق و کاهش اطاله دادرسی ضروری غافل نشوند.
تابش افزود: در روندی خارج از این چارچوب، حسب مشاهده هرگونه تخطی از آن با متخلفان بدون بخشایش و قاطعانه برخورد خواهد شد.
وی افزود: این برخورد تنها شامل بخش غیر دولتی نبوده و در صورت هرگونه کم کاری و کوتاهی همکاران صنعت، معدن و تجارت استان ها با آنها هم برخورد قانونی خواهد شد. بنابراین انتظار می رود اقدامات مؤثر و بموقع سازمانهای نظارتی فرصت هرگونه سوءاستفاده را از محتکرین و گرانفروشان گرفته و موجبات آرامش بازار را فراهم آورد.
تابش اظهار داشت: عملکرد دستگاه های نظارتی در روند تولید تا مصرف سیمان و لاستیک مورد رصد قرار گرفته و دستگاه هایی که در این عرصه کوچک ترین اغماضی داشته باشند به حوزه های قضائی معرفی خواهند شد.


منبع:

1399/07/05
14:05:19
5.0 / 5
1675
تگهای خبر: اصناف , بازار , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
تولیدو