معاون وزیر صمت خبر داد

اعزام بزرگترین هیات اقتصادی ایران به افغانستان

اعزام بزرگترین هیات اقتصادی ایران به افغانستان

به گزارش تولیدو معاون وزیر صمت اظهار داشت: امروز اولین نمایشگاه خدمات فنی و مهندسی ایران در حوزه آب، برق و انرژی در افغانستان افتتاح می شود.


به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، حمید زادبوم با اشاره به اهمیت توسعه روابط تجاری ایران در منطقه و همینطور گسترش صادرات غیرنفتی، تصریح کرد: بر طبق این مهم، اولین نمایشگاه خدمات فنی و مهندسی جمهوری اسلامی ایران در زمینه آب، برق و انرژی همزمان با اولین خدمات شهری جمهوری اسلامی ایران اول مهر ماه در شهر کابل افتتاح می شود.
وی درباره مدت زمان برگزاری نمایشگاه های خدمات شهری و آب، برق و انرژی اضافه کرد: مراسم افتتاحیه این نمایشگاه تخصصی اول مهر ماه در شهر کابل پایتخت افغانستان و با حضور مقام های دو کشور و تجار و بازرگانان برگزار می گردد و تا سوم مهر دایر است تا تجار و بازرگانان افغانستان با توانمندی های تولیدی کشورمان در این حوزه آشنا گردند.
معاون وزیر صمت همینطور درباره تعداد شرکت کنندگان در این نمایشگاه تخصصی، خاطرنشان کرد: با عنایت به هماهنگی های به عمل آمده ۱۰۰ شرکت ایرانی در حوزه های مرتبط به معرفی توانمندی های خود اقدام می کنند تا زمینه توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی و صنایع مرتبط به کشور افغانستان مهیا شود.
زادبوم تصریح کرد: رویکرد جمهوری اسلامی ایران به بازار افغانستان صادرات خدمات فنی و مهندسی و تکنولوژی است که در این راستا با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی پاویون شرکت های دانش بنیان با حضور قریب به ۳۰ شرکت در این نمایشگاه تشکیل شده است.
رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران همینطور با اشاره به هیأت بازرگانی حاضر در این نمایشگاه، اظهار داشت: در دوره برگزاری این نمایشگاه هیأت ۱۲۰ نفره تجار و بازرگانان ایرانی در حوزه انرژی و خدمات شهری در چهار روز اقامت در افغانستان مذاکرات ثمربخشی را با طرف افغانستانی خواهند داشت.
زادبوم یکی از اهداف دیگر این نمایشگاه را توسعه دیپلماسی شهری با شهرهای افغانستان برشمرد و اضافه کرد: هیأت فوق را چند نفر از متخصصین مدیریت شهری و مدیران وزارت کشور و شهرداران کلان شهرهای کشور هم همراهی می کنند.


منبع:

1399/07/02
10:13:07
5.0 / 5
1534
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
تولیدو