معاون سازمان حمایت اعلام كرد:

حداكثر قیمت هر شانه تخم مرغ ۲۰ هزار تومان

حداكثر قیمت هر شانه تخم مرغ ۲۰ هزار تومان

به گزارش تولیدو معاون نظارت بر كالاهای مصرفی سازمان حمایت تولید كنندگان اظهار داشت: حداكثر قیمت هر شانه تخم مرغ برای مصرف كننده ۲۰ هزار تومان است.


به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صنعت معدن و تجارت، داوود موسوی اظهار داشت: قیمت مصوب تخم مرغ درب مرغداری ها باید ۹۵۰۰ تومان در هرشانه و ۱۱ هزار تومان در هر کیلوگرم است و در فروشگاه ها هم حداکثر می تواند ۲۰ هزار تومان در هر شانه ارائه شود.
معاون نظارت بر کالاهای مصرفی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اضافه کرد: این قیمت ها به سازمان های صمت استان ها ابلاغ گردیده و بازرسان بر مبنای قیمت های مصوب در درب مرغداریها و فروشگاهها، رصد و کنترل قیمت تخم مرغ را در دستور کار دارند و در صورت احراز هرگونه تخلف از جانب واحد تولیدی یا صنفی مرتبط، موارد با تشکیل پرونده به مراجع قضایی رسیدگی کننده معرفی می گردند.
وی تصریح کرد: همزمان برای تعدیل قیمت این کالاها در سطح عرضه هماهنگی لازم با سازمان میادین میوه و تره بار برای عرضه تخم مرغ با قیمت مصوب انجام شده که با شروع طرح می تواند به مدیریت بازار این کارها کمک نماید.
معاون نظارت بر کالاهای مصرفی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تصریح کرد: از نظر این سازمان قیمت مصوب برای عرضه در درب کارخانه، همان مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور است و غیر از این قیمت، تخلف به حساب می آید و حتما با متخلفان برخورد می شود.
موسوی با اشاره به این مورد که اساسا روند تشدید بازرسی ها و نظارت در سطح بازار برقرار خواهد بود؛ خاطرنشان کرد: البته بخش تولید هم دغدغه هایی دارد و موارد مدنظر تشکل مربوطه در حضور رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در مورد تأمین نهاده های دامی مورد نیاز، مطرح و مقرر شد در جلسه ای با حضور نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی و کمیسیون کشاورزی مجلس و سایر عوامل مرتبط به این مورد مورد بررسی قرار گرفته و تصمیم مقتضی اتخاذ شود.


منبع:

1399/06/17
19:44:20
5.0 / 5
1900
تگهای خبر: بازار , تولید , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
تولیدو