افزایش اندك قیمت طلا در بازار جهانی

افزایش اندك قیمت طلا در بازار جهانی

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه به دنبال انتشار آمار اقتصادی نامطلوب آمریكا كه انتظارات برای پایین مدت نرخهای بهره به مدت طولانی را تقویت كرد، اندكی افزایش پیدا كرد.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۹۳۵ دلار و ۵۰ سنت رسید و از رکورد پایین ۱۹۱۶ دلاری که روز جمعه به ثبت رسانده بود، فاصله گرفت. بهای اونس طلا در معاملات آتی آمریکا با ۰.۵ درصد افزایش، ۱۹۴۳ دلار و ۴۰ سنت بود.

بازارهای آمریکا به مناسبت روز کارگر روز دوشنبه تعطیل بودند.

استفن اینس، استراتژیست ارشد شرکت خدمات مالی اکسی کورپ درباره روند بازار طلا اظهار داشت: گزارش اشتغال ماهانه آمریکا که جمعه گذشته انتشار یافت، نشان داد روند احیای اقتصادی همچنان کند است. ازاین رو رشد دستمزدها در فضای کلی ضعیف مانده است. همینطور دورنمای نرخهای بهره پایین به مدت طولانی حمایت لازم را از بالا ماندن قیمت طلا فراهم نموده است.

جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا اظهار کرده که گزارش اشتغال آمریکا برای اوت گزارش خوبی بوده اما خاطرنشان کرده است که این رشد احیانا کند می شود و بانک مرکزی می خواهد سیاست پولی فعلی خویش را در سالهای آینده حفظ کند.

بانکهای مرکزی سراسر جهان همچون بانک مرکزی آمریکا تدابیر محرک مالی به اجرا گذاشته و نرخهای بهره را به نزدیک صفر کاهش داده اند تا نتایج اقتصادی منفی شیوع کرونا را خنثی کنند و سیاستهای پولی مذکور به رشد بیشتر از ۲۸ درصدی قیمت طلا از آغاز سال ۲۰۲۰ تابحال کمک کرده است.

نرخهای بهره پایین هزینه نگهداری طلا که بازدهی ندارد را کاهش داده و جذابیت سرمایه گذاری در این فلز پرارزش را تقویت می کند.

عاملی که رشد قیمت طلا را در معاملات روز دوشنبه محدود کرد، شاخص دلار بود که در مقابل رقیبانش ثابت ماند و در بالاترین حد یک هفته اخیر ایستاد.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه گذاران در هفته جاری به تصمیمات نشست سیاست پولی بانک مرکزی اروپا در روز پنج شنبه چشم دوخته اند.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی نمود اونس طلا امکان دارد بعد از شکستن مقاومت در سطح ۱۹۳۶ دلار، تا محدود ۱۹۴۹ دلار پیشروی کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۲۶ دلار و ۹۹ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۸ درصد رشد کرد و به ۹۰۱ دلار و ۷۷ سنت رسید. هر اونس پالادیم با ۰.۵ درصد افزایش، ۲۳۰۸ دلار و ۱۵ سنت معامله شد.

منبع:

1399/06/17
12:32:36
5.0 / 5
1762
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
تولیدو