موسوی با تشریح طرح جدید خود به تولیدو خبر داد

استفاده از سهام عدالت برای خودرودار كردن خانوارهای نیازمند بی خودرو

استفاده از سهام عدالت برای خودرودار كردن خانوارهای نیازمند بی خودرو

به گزارش تولیدو یك عضو كمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه استفاده از سهام عدالت بعنوان سازوكار تأمین مالی در طرح خودرودار كردن خانوارهای نیازمند بدون خودرو پیشبینی شده است.


سید علی موسوی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: من به همراه یک تیم اقتصادی طرح خودرودار کردن خانواده های نیازمند بدون خودرو را مورد بررسی قرار دادم و تدوین کردم و پیش از این هم اعلام کردیم که این طرح برای دولت و همینطور خانوارها بار مالی نخواهد داشت. ما تلاش کردیم سازوکار شفاف و روشنی را طراحی نماییم و استفاده از سهام عدالت را بعنوان سازوکار تأمین مالی پیشبینی کردیم.
وی با بیان این که خانوارهای دهک های پایین و صدمه پذیر با اولویت خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی در این طرح مورد توجه قرار گرفتند، اظهار داشت: ما تلاش خواهیم کرد با بخشی از سهام عدالت این خانوارها خودرودار شوند بدون آنکه هزینه چندانی برای آنها داشته باشد و از طرفی افزایش سرمایه ای هم برای خودروسازان به دنبال خواهد داشت که بتواند تولید جدید با تیراژ بالا داشته باشند.
نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی افزود: امیدوارم بتوانیم با این طرح رضایت اقشار کم درآمد را جلب نماییم و به آنها نشان دهیم در کنار آنها هستیم. ما همینطور طرح هایی شبیه به این را در آینده عرضه خواهیم کرد در همین راستا با یک تیم اقتصادی در حال آماده کردن طرح ها هستیم و ان شاء الله طرح خودرودار کردن خانوارهای بی خودرو را در کمیسیون صنایع مطرح خواهیم کرد.1399/06/12
08:31:22
5.0 / 5
1647
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
تولیدو