با امضای تفاهم نامه ایران خودرووبانك ملت :

قطعه سازان برای تعمیق ساخت داخل حمایت می شوند

قطعه سازان برای تعمیق ساخت داخل حمایت می شوند

به گزارش تولیدو گروه صنعتی ایران خودرو تفاهم نامه همكاری در زمینه تأمین مالی هشت پروژه بومی سازی قطعات با فناوری بالاو عرضه تسهیلات به زنجیره تأمین این خودروساز با بانك ملت را امضا كرد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایکوپرس، این تفاهم نامه یک هزار و ۱۸۵ میلیارد ریالی (در قالب تسهیلات کوتاه و بلند مدت) با هدف ایجاد جهش در تولید قطعات ساخت داخل و ارتقای فناوری آن و همینطور پیشگیری از خروج ارز و ایجاد اشتغال منعقدشده است. بانک ملت با امضای این تفاهم نامه نسبت به اعطای تسهیلات سرمایه ثابت بلندمدت به قطعه سازان ایران خودرو درجهت پشتیبانی از پروژه های خودکفایی در ساخت قطعات اقدام خواهد نمود.
این تفاهم نامه با حضور امیر بیات معاون وزیر صمت و رئیس هیأت عامل ایدرو در حاشیه سی امین جلسه ستاد ساخت داخل ایران خودرو به امضای فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت رسید. در مراسم امضا این تفاهم نامه فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اظهار داشت: این خودروساز موفق شد تا اواسط تیرماه سالجاری، کاهش ارزبری پنچ میلیون یورویی حاصل از پروژه های ساخت داخل را با کمک دانش مهندسان و متخصصان و کارگران ایرانی محقق کند. وی خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تا آخر سال جاری از راه خودکفایی قطعات خرید خارجی ساپکو به صورت مستقیم، خودکفایی قطعات خرید خارجی سازندگان و هم خودکفایی مواد اولیه با منشأ خارجی، ۱۵۳ میلیون یورو کاهش ارزبری محقق خواهد شد. وی ادامه داد: در سال آینده هم از راه خودکفایی قطعات خرید خارجی ساپکو به صورت مستقیم و خودکفایی قطعات خرید خارجی سازندگان، ۹۳ میلیون یورو کاهش ارزبری را محقق خواهیم کرد. مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به کاهش ارزبری پروژه های حاصل از برگزاری میزهای اول تا چهارم خودکفایی اظهارکرد: میزهای اول تا سوم پارسال و میز چهارم درسال جاری با کمک وزارت صمت، ساپکو و تعداد زیادی از قطعه سازان برگزار شد، در جریان هر چهار میز تابحال مجموع کاهش ارزبری ۵۲ میلیون یورویی محقق شده است. وی تصریح کرد: پروژه های داخلی سازی قطعات و مواد خارج از میزهای وزارت صمت، توانسته ایم کاهش ارزبری ۲۷ میلیون یورویی را محقق سازیم.
مقیمی بااشاره به کاهش ارزبری حاصل از پروژه های بهینه سازی طراحی اظهار داشت: مجموع این پروژه ها، کاهش ارزبری ۵۸ میلیون یورویی را به دنبال داشته است.
همینطور در ادامه این مراسم امیر بیات، معاون وزیر صمت و رئیس هیأت عامل ایدرو خبر از افتتاح نمایشگاه مجازی قطعات خودرو داد و اضافه کرد: در این نمایشگاه مجازی، قطعات مورد نیاز صنعت خودرو با ذکر مشخصات به نمایش در می آیند تا شرکت های دانش بنیان و فناور و قطعه سازان بتوانند با هم افزایی لازم برای تولید این قطعات اقدام نمایند، ضمن آن که این نمایشگاه گستره ارتباط بین قطعه سازان و سایر شرکت های صنعتی و دانش بنیان را بیشتر از پیش فراهم می آورد. بیات در ادامه ابراز امیدواری کرد: امضای این تفاهم نامه می تواند مبنایی برای جهش تولید در حوزه قطعات صنعت خودرو باشد و از مدیرعامل بانک ملت هم خواست در مورد پذیرش تضامین تسهیلات همراهی بیشتری را با قطعه سازان به عمل بیاورد. در ادامه مراسم امضا این تفاهم نامه محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت اظهار داشت: داخلی سازی قطعات به منظور پیشگیری از خروج ارز از کشور در این جنگ اقتصادی کاری جهادی است و این بانک آماده سرمایه گذاری در طرح های توسعه ای صنعت خودروی کشور است.

1399/05/27
22:16:47
5.0 / 5
2074
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خرید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
تولیدو