یك مقام مسئول:

ساخت داخل باعث صرفه جویی 250 میلیون دلاری طی 4 ماه شده است

ساخت داخل باعث صرفه جویی 250 میلیون دلاری طی 4 ماه شده است

به گزارش تولیدو رئیس مركز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صمت اظهار داشت: سال جاری با ساخت داخل، حدود ۳.۲ میلیارد دلار صرفه جویی ارزی خواهد شد كه طی ۴ ماه نخست، صرفه جویی ۲۵۰ میلیون دلاری محقق شده است.


به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سید محمدمهدی هادوی رئیس مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صمت بیان نمود: طبق برنامه ریزی صورت گرفته توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، امسال با تولید و ساخت داخل، حدود ۳.۲ میلیارد دلار صرفه جویی ارزی خواهد شد و در چهارماه اول سال، حداقل حدود ۲۵۰ میلیون دلار تحقق یافته است.
هادوی اضافه کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت در جهت پشتیبانی از ساخت داخل، واردات بیشتر از ۲۲۰۰ قلم کالا را ممنوع کرد.
وی افزود: مطابق ماده ۲۲ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و پشتیبانی از کالای ایرانی و با تعامل وزارت صنعت، معدن و تجارت و قوه قضائیه، تشکیل شعب ویژه به رؤسای کل دادگستری در سرتاسر کشور ابلاغ گردیده و برابر گزارش واصله در تهران شعب ویژه تشکیل و در سایر استان ها هم در حال انجام می باشد.
رئیس مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صمت اظهار داشت: تشکیل شعب ویژه رسیدگی و صدور حکم در مورد جرایم مبحث قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشو رو پشتیبانی از کالای ایرانی، باعث تسریع و رسیدگی تخصصی به جرایم مبحث قانون گردیده و از اطاله دادرسی و رسیدگی به پرونده ها جلوگیری می گردد.
هادوی در ادامه خاطرنشان کرد: در ۹ ماه اخیر، هیأت نظارت بر قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و پشتیبانی از کالای ایرانی، با حضور و تعامل جدی تمامی اعضای مصرح در قانون و با همفکری انجمن ها و سندیکاهای تخصصی بخش خصوصی، مانع از خرید و ورود حدود یک میلیارد دلار کالا و خدمات دارای مشابه داخلی شد.
وی در مورد سامانه توانیران هم اظهار داشت: سامانه توانیران، با هدف به هم رسانی متقاضیان خرید خارج کالاها و خدمات با شرکت های توانمند داخلی، از بهمن ماه گذشته افتتاح شد.
رئیس مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صمت افزود: هم اکنون اطلاعات بیشتر از ۷۷۰۰۰ واحد تولیدی در سامانه بارگذاری شده است و دستگاه های مشمول قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و پشتیبانی از کالای ایرانی ملزم به ثبت پروژه ها و نیازهای خارجی متناسب با پروژه و دوران بهره برداری در سامانه هستند.


منبع:

1399/05/23
11:53:13
5.0 / 5
1672
تگهای خبر: تولید , خدمات , خرید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
تولیدو