50 درصد مطالبات گندمكاران استان مركزی پرداخت گردید

50 درصد مطالبات گندمكاران استان مركزی پرداخت گردید

به گزارش تولیدو مركزی مدیركل غله و خدمات بازرگانی استان مركزی اظهار داشت: 50 درصد وجه گندم خریداری شده در استان پرداخت گردید.


غلامرضا ملکی در حاشیه جلسه کارگروه خرید غلات و دانه های روغنی استان مرکزی در جمع خبرنگاران اظهار نمود: تا امروز 230 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در استان مرکزی خریداری شده و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 30 درصد رشد در خرید به ثبت رسیده است.
وی با اشاره به اینکه تا 23 تیرماه وجه گندم خریداری شده از کشاورزان تسویه شده است، اضافه کرد: خرید گندم از دهم خردادماه شروع شده و تابحال 50 درصد از وجه گندم خریداری شده، معادل 276 میلیارد تومان پرداخت شده است.
ملکی با اشاره به اینکه مشکلی در خرید گندم کشاورزان استان مرکزی وجود ندارد و 32 مرکز خرید به خوبی جانمایی شده اند، اظهار داشت: پیشبینی اولیه 35 مرکز بوده است و در صورت نیاز امکان افزایش مراکز خرید وجود دارد. امیدواریم به خرید 350 هزار تنی گندم در سال 99 دست یابیم.
وی افزود: در کنار کمیت، کیفیت گندم استان مرکزی مطلوب است و در مراکز خرید چهار نفر عامل اجرایی شامل دو نفر عامل تشخیص ذی حساب، یک نفر کارشناس آزمایشگاه و یک نفر بعنوان ناظر از جانب اداره غله به نمایندگی از دولت در محل حضور دارند. کلیه فعالیتهای خرید گندم در مراکز به صورت لحظه ای رصد می شود و وضعیت رضایت بخش است.
مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی اظهار داشت: سال قبل 304 هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شد که سال جاری پیشبینی افزایش حدود 15 درصدی می شود و خرید با قیمت میانگین 2500 تومان تا آخر شهریور ادامه دارد.
ملکی در مورد خرید دانه های روغنی بیان نمود: تابحال 1150 تن کلزا به قیمت 4660 تومان از سطح اراضی کشاروزی استان خریداری شده و بخش عمده ای از تولیدات توسط کشاورزان مستقیما به کارخانجات روغنی کشی تحویل شده است.
منبع:

1399/05/06
15:25:08
5.0 / 5
1917
تگهای خبر: تولید , خدمات , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
تولیدو