چرا ایدرو و ایمیدرو بورسی نمی شوند؟

چرا ایدرو و ایمیدرو بورسی نمی شوند؟

معاون شركت ها و قیمت گذاری بنگاه های سازمان خصوصی سازی با اشاره به اینكه بورسی شدن ایدرو و ایمیدرو فعلا متوقف شده است، توضیحاتی در این رابطه ارائه نمود.


ابوالقاسم شمسی جامخانه در گفت و گو با ایسنا، درمورد عرضه نشدن سازمانهای ایدرو (گسترش و نوسازی صنایع) و ایمیدرو (توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی) در بازار سرمایه توضیح داد: درمورد عرضه ایدرو و ایمیدرو بحث هایی مطرح شده بود که فعلا مسکوت مانده و دولت مصوبه ای در اینباره نداده است. این مورد علل مختلفی داشت. نخست آنکه نیازمند مصوبه هیات وزیران بود و از طرفی این مورد عنوان شد که این دو سازمان توسعه ای هستند و با عنایت به تکالیفی که قانون اصل ۴۴ بر عهده سازمان های توسعه ای گذاشته بود و هم با عنایت به اساسنامه این دو شرکت، تصمیم برای واگذاری را با مسائل و ابهاماتی مواجه کرد.
وی افزود: در نهایت قرار شد شرکت های زیرمجموعه ایدرو و ایمیدرو به صورت مجزا واگذار شوند و این در دستور کار سازمان خصوصی سازی قرار دارد. دو سازمان هم همکاریهای خوبی داشتند.
بر طبق این گزارش، پیش از این علیرضا صالح _ رئیس سازمان خصوصی سازی _ اعلام نموده بود که عرضه سهام ایدرو و ایمیدرو به مصوبه هیأت وزیران نیاز دارد و در صورت دریافت این مصوبه تا آخر اردیبهشت، مراحل آماده سازی آنها برای عرضه در بورس انجام می شود که امیدواریم زمینه پذیرش این مجموعه ها در نیمه نخست سال جاری در بازار سرمایه فراهم شود؛ ازاین رو در صورت تصویب هیأت وزیران، سهام ایدرو و ایمیدرو تا آخر شهریور عرضه می شود.
اما طبق گفته های شمسی فعلا پای ایدرو و ایمیدرو به بورس باز نخواهد شد و مقرر است سه شرکت زیرمجموعه ایمیدرو و دو شرکت زیرمجموعه ایدرو بورسی شوند.
منبع:

1399/05/03
20:43:53
5.0 / 5
2624
تگهای خبر: بازار , سازمان , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
تولیدو