چرا طرح رجیستر قاچاق موبایل را از بین نبرد؟

چرا طرح رجیستر قاچاق موبایل را از بین نبرد؟

به گزارش تولیدو رئیس انجمن واردكنندگان موبایل و لوازم جانبی با اشاره به اینكه طرح رجیستری نتوانسته قاچاق گوشی را متوقف نماید اظهار داشت: علت اصلی این مشكل این است كه مسافر هنگام ورود به كشور مجبور نیست كالای خویش را اظهار و عوارض آنرا پرداخت كند، بلكه تا سه ماه بعد و حتی به صورت غیرحضوری می تواند موبایل را رجیستر كند.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، حسین غروی رام در نشست خبری انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی اظهار نمود: دولت از تصمیم خوبی که درباره ممنوعیت گوشیهای بالای ۳۰۰ یورویی گرفته بود، به دلایلی همچون فشار قاچاقچی ها صرف نظر کرد. این در شرایطی است که در سه ماه نخست سال جاری برای واردات موبایل های بیشتر از ۳۰۰ یورو ارز تخصیص داده نشده، اما به محض این که این محدودیت شامل موبایل های مسافری هم شد، قاچاقچیان مقابل آن ایستادند.
وی ادامه داد: با اشاره به اینکه با وجود افزایش قیمت ارز، حالا گوشی تلفن همراه اصلا گران نیست. قاچاقچیان با قاچاق گوشیهای بالای ۳۰۰ یورو بازار ارز را هم بر هم زدند. پیشنهاد من این است که مردم با رفتن به تعزیرات و بازرسی وزارت صنعت از این وضعیت شکایت و خواسته خویش را مطالبه کنند.
غروی رام با اشاره به اینکه نیروهای امنیتی باید به این مسئله ورود کنند، اظهار نمود: ما ادعا کردیم قیمت موبایل در بازار از همه جای دنیا ارزان تر است و این ادعا را اثبات کردیم. کافیست قیمت گوشی را در آمریکا با دلار ۲۲ هزارتومانی ضرب کنید. حتی در بعضی موارد گوشیهای ما ارزانتر هم هست.
رئیس انجمن واردکنندگان موبایل با اشاره به اینکه برای گوشیهای بالای ۳۰۰ یورو که به شکل قاچاق وارد شده است نه خدمات بعد از فروش دارد نه از آن حمایت می شود، خاطرنشان کرد: قاچاقچیان بازار موبایل را برهم می زنند. ما حالا واردات گوشی مسافری نداریم. گوشیهای زیادی به اسم مسافری قاچاق و رجیستر می شوند.
به قول وی مشکلی که سبب شده موبایل هایی که از راه قاچاق وارد شده به شکل مسافری ثبت گردد این است که مسافر هنگام ورود به کشور مجبور نیست کالای خویش را اظهار و عوارض آنرا پرداخت کند، بلکه تا سه ماه بعد و حتی به صورت غیرحضوری می تواند موبایل را رجیستر کند. ازاین رو طرح رجیستری نتوانسته قاچاق گوشی را متوقف نماید، بلکه افراد گوشی را قاچاق و بعد از رجیستر کردن بدون گارانتی در بازار به فروش می رسانند.
غروی رام تصریح کرد که در این فرایند عده ای از قاچاق چیان اطلاعات افراد را می خرند یا به سرقت می برند تا برای واردات کالای خود استفاده کنند.
منبع:

1399/04/23
11:54:10
5.0 / 5
2782
تگهای خبر: بازار , خدمات , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
تولیدو