در مراسم آغاز به كار رسمی منطقه آزاد فرودگاه امام اعلام شد

انتقاد وزیر راه ازغفلت نسبت به ایجاد لجستیك هوایی در سالهای گذشته

انتقاد وزیر راه ازغفلت نسبت به ایجاد لجستیك هوایی در سالهای گذشته

به گزارش تولیدو وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در سال های گذشته نسبت به ایجاد لجستیك هوایی غافل بوده ایم و شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) باید به هاب هوایی منطقه تبدیل گردد.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، محمد اسلامی امروز در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد با وزارت راه و شهرسازی و شروع به کار منطقه آزاد تجاری و ویژه اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی با اشاره به اینکه فرودگاه امام باید صنعت حمل و نقل را در خدمت پشتیبانی لجستیک قرار دهد و از آن حمایت کند، اظهار داشت: منطقه آزاد فرودگاه امام خمینی بستری برای تولیدات محصولات دانش بنیان خواهد بود.
وی اضافه کرد: تولید کالا در این منطقه آزاد در چارچوب تعرفه ترجیحی حمل کالا در اوراسیا می تواند از جانب شهر فرودگاهی امام خمینی پشتیبانی شود.
به گفته وزیر راه و شهرسازی در شهر فرودگاهی امام خمینی و مناطق ویژه و آزاد اقتصادی آن فرصت در اختیار صنایع دانش بنیان قرار می گیرد تا به تولید محصول بپردازند. با تبدیل این منطقه به هاب صنایع دانش بنیان، این شرکت ها سهم خود از بازارهای منطقه و جهانی را افزایش خواهند داد.
وزیر راه و شهرسازی افزود: چندین سال بود که منطقه آزاد و همینطور منطقه ویژه اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی صرفا در مصوبات باقی مانده بود و اجرایی نمی شد اما از سال گذشته، کد گمرکی به این منطقه تعلق گرفت و گمرک در آن مستقر شده و طی چند ماه اخیر تمرین کردند تا به هاب کارگو هوایی تبدیل شوند. جمع این اتفاقات ما را به سمت آ غاز رسمی فعالیت منطقه آزاد و منطقه ویژه اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی رساند.
اسلامی با اشاره به حضور و سرمایه گذاری ایرانی ها خارج از کشور در منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی خاطرنشان کرد: این شهر فرودگاهی می تواند با ادامه سرمایه گذاری ها به مرکز جامع تولیدی- خدماتی در کنار پایتخت تبدیل گردد و در نتیجه سهم بیشتری از بازارهای جهانی را کسب کند.
وی با اشاره به فعال شدن بخش لجستیک و همینطور کارگو هوایی در فرودگاه امام خمینی، اظهار داشت: در سال های گذشته از صنعت لجستیک هوایی غفلت کردیم و باید طی این سال ها به هاب هوایی در منطقه تبدیل می شدیم. اما می توانیم طی سالهای پیش رو شاهد شکل گیری ظرفیت شکل گیری دانش بنیان و دریافت سهمی از بازارهای جهانی با تکمیل سرمایه گذاری در منطقه آزاد فرودگاه امام خمینی باشیم.


منبع:

1399/04/09
13:39:20
5.0 / 5
2169
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
تولیدو