در كمیته خودرو مطرح شد

خودروسازان مكلف به داخلی سازی شدند

خودروسازان مكلف به داخلی سازی شدند

به گزارش تولیدو كمیته خودرو امروز جمعه ششم تیرماه با محوریت بررسی توان داخلی سازی قطعات صنعت خودرو با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار گردید.به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، جلسه کمیته خودرو امروز جمعه ۶ تیرماه با محوریت بررسی توان داخلی سازی قطعات صنعت خودرو، با حضور حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاونین و مدیران وزارتخانه، نمایندگان دستگاه های نظارتی و خودروسازان برگزار گردید.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در این نشست راه نجات و توسعه صنعت کشور همچون صنعت خودرو را در گرو توجه به ساخت داخل قطعات و تجهیزات در صنعت دانست و خودروسازان را مکلف کرد تا روند داخلی سازی و کاهش ارزبری قطعات خودرو را به دقت رصد کرده و در جهت سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه تعمیق ساخت داخل گام بردارند.

همینطور در این نشست مقرر شده تا میز چهارم صنعت خودرو با محوریت کاهش ارزبری این صنعت اجرا شود.
بر این اساس کاهش ارزبری با بهره گیری از قطعات داخلی سازی شده در این صنعت به میزان ۶۰ میلیون یورو در این میز داخلی سازی مورد پیگیری قرار می گیرد.
در عین حال، دو خودروساز گزارشی از تحویل و تولید خودرو ها عرضه دادند که بر مبنای آن، اعلام گردید که تولید تجمعی خودرو تا ۴ تیرماه، نسبت به سال قبل از ۱۲ درصد رشد و تحویل تجمعی خودرو تا این تاریخ با ۱۷۳ هزار دستگاه خودرو ۴۸ درصد رشد برخوردار بوده است.
تاکید بر تأمین و تخصیص ارز برای تولید خودرو و قطعات آن، اطلاع رسانی شفاف و صریح از وضعیت تولید و دستاوردهای صنعت خودرو و هم پیگیری الصاق پلاک از جانب خودروسازان بر روی تمامی خودرو های تولیدی، همچون دیگر دستور کارها و مصوبات جلسه امروز جمعه ششم تیرماه کمیته خودرو بود.


منبع:

1399/04/07
14:33:43
5.0 / 5
2209
تگهای خبر: تولید , خودرو , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
تولیدو