در جلسه امروز كمیته خودرو مصوب شد؛

عدم وجود پلاك فعال در هر خانواده شرط جدید كمیته خودرو برای فروش

عدم وجود پلاك فعال در هر خانواده شرط جدید كمیته خودرو برای فروش

به گزارش تولیدو كمیته خودرو مصوب كرد: عدم خرید خودرو ظرف ۴۸ ماه گذشته از خودروسازان و دارا نبودن پلاك فعال در هر خانواده، شروط جدید برای ثبت نام متقاضیان در فروش فوق العاده تابستان خودروسازان است.


به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، جلسه کمیته خودرو امروز جمعه ۲۳ خرداد ۹۹ با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان دستگاه های نظارتی، معاونان وزارت صنعت و خودروسازان برگزار گردید.
بر اساس مصوبات دیگر کمیته خودرو مقرر شد تا در پیش فروش های آتی شرط عدم خرید خودرو ظرف ۴۸ ماه گذشته از خودروسازان ملاک عمل بعنوان شرایط ثبت نام قرار گیرد.
در عین حال، یکی از شروط ثبت نام در مرحله فروش فوق العاده خودرو در فصل تابستان نیز، عدم وجود پلاک فعال در هر خانواده است.
بنا به اعلام خودروسازان، تولید و تحویل گروه صنعتی ایران خودرو به ترتیب با ۱۸ درصد و ۵۰ درصد رشد و تحویل محصولات گروه خودروسازی سایپا هم با ۵۵ درصد افزایش مواجه بوده است.
در این جلسه علاوه بر بررسی روند تولید خودرو، مقرر گردید تا مبحث تخصیص ارز مورد نیاز ترخیص قطعات خودرو با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی و گمرک ایران مورد پیگیری واقع شود.
اقدام برای تکمیل ۴۵ هزار دستگاه خودروی موجود در کف کارخانه ها همچون دیگر مصوبات کمیته خودرو بود.
موضوع قیمت خودرو هم یکی از مباحث مطرح شده در جلسه امروز جمعه ۲۳ خرداد کمیته خودرو بود که بر مبنای آن مقرر گردید تا جلسات مشترکی از جانب سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و سازمان حمایت با شورای رقابت برگزار گردد.
بر اساس اعلام گروه صنعتی ایران خودرو، تحویل خودرو های فروش فوق‎ العاده ویژه ایام عید سعید فطر از هفته آینده آغاز خواهد شد.
کاهش ارزبری و افزایش ساخت داخل قطعات خودرو، همچون مصوبات دیگر کمیته خودرو بود که بر مبنای آن مقرر گردید تا در جلسات بعدی کمیته خودرو، مبحث ساخت داخلی و کاهش ارزبری صنعت خودروی کشور مورد بحث و بررسی قرار گیرد؛ ضمن اینکه خودروسازان مکلف شدند تا لیست قطعات دارای ارزبری و میزان ارز مورد نیاز آنها را به صورت هفتگی به کمیته خودرو گزارش دهند.

1399/03/24
14:29:03
5.0 / 5
2297
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
تولیدو