واكنش سازمان توسعه تجارت به خبر توقف تجارت با امارات

واكنش سازمان توسعه تجارت به خبر توقف تجارت با امارات

به گزارش تولیدو سازمان توسعه تجارت به خبرهای انتشار یافته در ایام گذشته درباره موانع جدید بوجود آمده در راه تجارت ایران و امارات متحده عربی واكنش نشان داد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، در ایام گذشته برخی سایت های خبری از محدودیت های جدید اعمال شده از جانب دولت امارات متحده عربی در راه صادرات ایران به این کشور اطلاع داده بودند، موضوعی که سازمان توسعه تجارت آنرا به صورت کامل تکذیب نمود.
طبق توضیحات عرضه شده از جانب این سازمان، تابحال هیچ تغییری در سیاست های تجاری میان دو کشور به وجود نیامده و روال کار مانند آنچه در ماه های گذشته رخ داده، ادامه خواهد داشت. هرچند با عنایت به شیوع کرونا برخی تغییرات در تجارت مشترک قطعی خواهد بود.
سازمان توسعه تجارت در این رابطه اعلام نموده است: دولت امارات متحده عربی جز اتخاذ تدابیری در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی در بعضی بنادر خود، اقدام جدیدی در زمینه ایجاد محدودیت در واردات انجام نداده است. این قبیل اقدامات نه تنها مانعی بر سر راه صادرات ایران به این کشور ایجاد نکرده، بلکه باعث اطمینان خاطر دولت های دو طرف از رعایت اقدامات تضمین کننده سلامت دست اندرکاران تجاری و شهروندان دو کشور شده است.
نماینده ایران در تجارت خارجی این را هم گفته که از زمان شیوع ویروس کرونا، با همکاری وزارت بهداشت، ایران پیشنهاداتی را به همسایگان و شرکای تجاری خود همچون امارات متحده عربی عرضه کرده تا با اجرای آن، واردکنندگان کالا از ایران، نگرانی آلودگی به ویروس کرونا نداشته باشند.
به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، آخرین آمارهای تجاری ایران در سال ۹۹ نشان داده است که بعد از چین، دومین صادرکننده عمده کالا به ایران امارات متحده عربی بوده است و در بین واردکنندگان کالا هم این کشور بعد از چین و عراق، در رده سوم مقاصد صادراتی ایران قرار دارد.1399/03/23
15:09:10
5.0 / 5
2489
تگهای خبر: سازمان , سایت , صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو