رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان:

خریداران خودرو در ثبت اطلاعات دقت كنند

خریداران خودرو در ثبت اطلاعات دقت كنند

به گزارش تولیدو رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان با تاكید بر لزوم رعایت دستورالعمل در فروش های خودرو، اظهار داشت: ​بنا بر هر علتی، ​هر یك از شروط نام نویسی در هر مرحله نقض شود، خرید منتفی و نام نویسی منقضی می شود.


به گزارش تولیدو به نقل از صدا و سیما، عباس تابش با اشاره به آغاز پیش ثبت نام خرید خودرو اظهار داشت: الگوهای مختلف فروش خودرو برنامه ریزی شده و در مرحله نخست، فروش فوق العاده در دستور کار است که ثبت نام اولیه آن به مدت ۱۰ روز انجام می شود.
وی با اشاره به نظارت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در عرصه تولید اظهار داشت: از میزان تعهد تولیدی که دو خودروساز دارند، ۶۰ به ۴۰ می توانند نسبت به ایفای تعهدات قبلی و فروش اقدام نمایند و از این ۴۰ درصد سهم فروش نیز، ۶۰ به ۴۰ برای فروش فوق العاده و الگوهای دیگر فروش اقدام خواهد شد.
تابش اضافه کرد: نظارت بر چرخه این تخصیص ها و انجام بموقع تعهدات معوق و تعهدات جاری و سررسید نشده، همچون نظارت هایی است که وزارت صنعت، معدن و تجارت بر خودروسازان صورت خواهد داد.
معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در مدت ۱۰ روز مهلت نام نویسی در حوزه فروش فوق العاده خودرو برای تامین نیاز روز کشور، نظارت می نماییم تا ثبت نام ها به درستی صورت گیرد.
تابش اظهار داشت: ۵۰ درصد مبلغ خودرو بعنوان پیش پرداخت، پرداخت می شود.
وی اضافه کرد: بنا بر هر علتی، هر یک از شروط نام نویسی در هر مرحله، نقض شود، نام نویسی منقضی می شود و پول کسی که این شرایط را رعایت نکرده است عودت داده می شود و خودرو به او تعلق نمی گیرد حتی اگر نام او از قرعه کشی بیرون آمده باشد.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان افزود: بعد از مهلت ۱۰ روزه ثبت نام اولیه، در ۴۸ ساعت باید اطلاعات ثبت نام کنندگان بررسی و قرعه کشی صورت گیرد و خودروساز مکلف است در مدت ۴۸ ساعت برنده ها را اعلام نماید و در مدت یک هفته، پول برنده نشده ها را به حساب آنها برگرداند.
تابش اظهار داشت: مردم می توانند موارد تخلف را بوسیله سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند.


منبع:

1399/03/04
23:02:58
5.0 / 5
2494
تگهای خبر: تولید , خرید , خودرو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
تولیدو