در گفت وگو با تولیدو مطرح شد

نبود الگوی كشت به ضرر كشاورزان تمام خواهد شد

نبود الگوی كشت به ضرر كشاورزان تمام خواهد شد

به گزارش تولیدو رئیس اتحادیه فروشندگان میوه وسبزی استان تهران تبعات نبود الگوی كشت را ناهماهنگی در قیمتها، صادرات مقطعی و سپس توقف آن، بی ثباتی بازار و سو استفاده واسطه گران دانست.اسدالله کارگر در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینکه نبود الگوی کشت کشاورزان را متضرر کرده است، اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی باید به کشاورزان الگوی کشت دهد. کشاورز سنتی برپایه دانش خود کشت می کند و آموزشی ندیده است.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی می تواند از ظرفیت متخصصان حوزه کشاورزی و دانشجویان در رابطه با بخش کشاورزی استفاده نماید و کشاورزان را راهنمایی کند که چه محصولی در چه سطحی بکارند تا چناچه با مازاد محصولات خود مواجه گشتند یا اتفاقی غیرقابل پیشبینی رخ داد، محصولاتشان خریداری شود.

کارگر خاطرنشان کرد: در حقیقت این الگوی کشت پشتوانه ای برای کشاورزان خواهد بود و می توانند با اعتماد به نفس به فعالیت خود ادامه دهند. در غیر این صورت اگر کشاورز یک سال متضرر شود سال دیگر مبادرت به کشت نخواهد کرد.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه وسبزی استان تهران افزود: عدم وجود الگوی کشت تبعاتی همچون ناهماهنگی در قیمت ها، صادرات مقطعی و سپس توقف آن و بی ثباتی بازار را به همراه دارد و در نهایت دود آن به چشم کشاورزان خواهد رفت. گاها دیده می شود که کشاورزان به علت عدم آموزش بهترین محصولاتشان را با کمترین قیمت می فروشند و دلالان و واسطه گران ازاین فرصت سوءاستفاده می کنند.

وی در انتها اظهار داشت: همین عدم دانش گاهی سبب می شود قیمت خریداری شده محصولات کشاورزان از روی زمین به حدی کم باشد که برای کشاورزان برداشت محصول از زمین و پرداخت هزینه برداشت به کارگر و کرایه حمل و نقل مقرون به صرفه نباشد؛ ازاین رو برنامه دراز مدت در بخش کشاورزی می تواند برای کشاورزان برگشت سرمایه را به همراه داشته باشد و آنها را تشویق به کشت کند.1399/03/03
14:35:58
5.0 / 5
2618
تگهای خبر: آموزش , بازار , خرید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
تولیدو