پیام وزیر كار به مناسبت روز كارگر:

نقش برجسته كارگران در كنترل شیوع ویروس كرونا و رفع كمبودكالاهای اساسی

نقش برجسته كارگران در كنترل شیوع ویروس كرونا و رفع كمبودكالاهای اساسی

تولیدو: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در پیامی به مناسبت روز كارگر، از نقش برجسته كارگران در كنترل شیوع ویروس كرونا به سبب افزایش تولید ماسك و محصولات بهداشتی قدردانی نمود.به گزارش تولیدو به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت یازدهم اردیبهشت روز کار و کارگر پیامی صادر کرد.
متن این پیام به شرح زیر است
«کارگران، همیشه از اقشار تأثیرگذار در تاریخ کشورمان بوده اند و نیز نقش بهادار ای در پیشرفت و توسعه میهنمان داشته اند. اما امسال «روز کارگر» در حالی فرا رسید که نقش کارگران، بیش از پیش برای همگان اثبات شده است.
در شرایطی که «فشار حداکثری» و تحریم های ظالمانه نظام سلطه طی ماه های گذشته به نقطه اوج رسیده و دشمن، روند تامین نیازهای کشور و مایحتاج مردم و خصوصاً اشتغال را نشانه گرفته است، تلاش مضاعف و صبورانه کارگران، همچون اصلی ترین عوامل ناکامی طراحان و مجریان تحریم های دشمنان شده است.
کارگران امروز سرداران جبهه نبرد با تروریسم اقتصادی آمریکا هستند و یک دفعه دیگر کارنامه ای درخشان در تاریخ کشور از خود برجای گذاشته اند.
از سوی دیگر، به دنبال شیوع جهانی و ناگهانی ویروس منحوس کرونا، ایران همچون کشورهایی بود که توانست به سرعت گسترش این بیماری را مدیریت کند. یکی از علت های این موفقیت، تامین میلیونی ماسک و سایر تجهیزات پزشکی حتی پیچیده موردنیاز از بازارهای داخلی است که توسط کارگران عزیز کشورمان دوش به دوش ملت قهرمان ایران تولید شد و حتی ظرفیت صادرات بعضی از این اقلام را نیز ایجاد کرد.
هم زمان، بعد از اعلام ورود ویروس کرونا به کشور که در بعضی از کشورهای حتی پیشرفته به سبب هجوم مردم برای ذخیره مایحتاج خود، قفسه های فروشگاه ها خالی شدند اما در کشورمان با وجود تنگناهای واردات به سبب تحریم ها چنین اتفاقی نیفتاد.
بخشی از علت این رخداد مهم ریشه در فرهنگ والای ایرانیان و همین طور اعتماد مردم به توانمندی مدیریتی دولت دارد اما نباید از یاد برد که تولید کالاها به قدر نیاز و حتی فراتر از نیازهای مردم موجب اطمینان خاطر مردم شده و آنان می دانند هر وقت به فروشگاه ها مراجعه کنند کالاها به وفور موجود است و این افتخار هم مرهون تلاش کارگران است که با وجود وجود خطر ابتلاء به ویروس کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی، با حضور مداوم در واحدهای تولیدی و جهد و کوشش شبانه روزی، نگرانی از کمبود کالاها را از بین برده اند.
درواقع، در مقابله با کرونا، علاوه بر کادر درمانی که بعنوان سربازان سلامت در خط مقدم نبرد با این ویروس خطرناک هستند و از سلامت و جان مردم صیانت می کنند، کارگران نیز با تامین کالاها و اقلام معیشتی مردم، نقش مهمی در مقابله با کرونا دارند که باید قدردان آنان بود.
دولت، از تنگناهای معیشتی بخش هایی از مردم به خوبی آگاه است، نیک می دانیم گروهی از هموطنان و کارگران عزیزمان برای تامین معیشت، چند کار انجام می دهند.
بخشی از این مشکلات ناشی از تروریسم اقتصادی کاخ سفید است که هرچند، با مقاومت مردم و خصوصاً کارگران، راه به جایی نبرده و ناکام مانده، اما مشکلاتی برای کشور به وجود آورده است.
بخش دیگر هم پیامد رکود کرونایی است که همه کشورهای جهان را درگیر کرده است.
امیدواریم با برنامه ریزی ها و اقدامات انجام شده برای پشتیبانی از اقشار لطمه پذیر، تنگناهای معیشتی آنان کم شود.
در این میان، کارگران از جایگاه ویژه ای در برنامه های حمایتی دولت برخوردار می باشند. اولویت دولت، مانند گذشته، صیانت از اشتغال موجود است و کسب وکارهایی که از رکود کرونایی لطمه بیشتری دیده اند از حمایت دولت بهره مند می شوند تا کارگران با انگیزه کافی همچنان میدان دار تولید باشند.
روز کارگر و هم ماه مبارک رمضان را که امسال با روز و هفته متعلق به کارگران مقارن شده، به تمامی کارگران عزیز کشورمان، این تلاش گران بی ادعا و ارزشمند، تبریک می گویم.
همچنین فرصت را مغتنم شمرده و از کارفرمایان نیز که همیشه و خصوصاً در تنگناهای کرونایی اخیر کنار دولت بودند و همراهی مناسبی نیز با کارگران داشته اند، قدردانی می کنم و امیدوارم با همگامی دولت، کارگران و کارفرمایان، شاهد روزهای بهتری برای جامعه کارگری، تولیدکنندگان و اقتصاد ایران باشیم.


منبع:

1399/02/11
21:21:43
5.0 / 5
2964
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , رفاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
تولیدو