در گفت وگو با تولیدو مطرح شد

اگر كمك نرسد خیلی از مشاغل لطمه جدی می بینند

اگر كمك نرسد خیلی از مشاغل لطمه جدی می بینند

به گزارش تولیدو عضو اتاق بازرگانی ایران با اعلان اینكه پشتیبانی از اقتصاد باید هدفمند باشد، اظهار داشت: این كه كدام مشاغل چه میزان از بابت كرونا زیان دیده اند و برای سرپا شدن باردیگر به چه حمایت هایی نیاز دارند، در عبور از این دوران تعیین كننده خواهد بود اما اگر فقط در شعار اعلام گردد كه تسهیلات پرداخت می شود و در عمل این كمك ها نرسد، خیلی از مشاغل لطمه جدی می بینند.


خسرو فروغان گران سایه در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: با گذشت حدود دو ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور، امروز می توان دید که از کارگران روزمزد تا واحدهای صنفی و حتی تولیدکنندگان بزرگ از شیوع این ویروس لطمه دیده اند و برای آنکه این لطمه گسترده تر نشده و به شکل جدی در اقتصاد ایران باقی نماند، باید برای پشتیبانی از بخش های مختلف اقتصاد برنامه ریزی جدی کرد.
بگفته وی، یکی از اصلی ترین مسائلی که در اقتصاد اهمیت دارد، ارائه تصویری واقعی از شرایط به فعالان اقتصادیست. اگر آنها دقیقا بدانند چه شرایطی در انتظارشان قرار دارد، در امتداد آن برنامه ریزی می کنند اما اگر بنا باشد با حمایت ها شعاری و غیرعملی مانع از ارائه این تصویر شود، کار دشوار خواهد شد.
فروغان گران سایه با اشاره به دوگانه شکل گرفته در بین خیلی از دولت ها برای از سرگیری فعالیت اقتصادی یا تداوم قرنطینه، اظهار نمود: اگر شرایط اقتصادی دولت ها مناسب باشد، می توان به پشتیبانی از تمام اقشار مردم و تداوم تعطیلی ها، امیدوار بود اما اگر اینطور نباشد باید با ریسک بازگشایی مرحله ای کسب و کارها مواجه گردید که در صورت نبود مقدمات لازم می تواند برای سلامت خطرساز باشد اما برای تداوم فعالیت اقتصاد چاره ای جز آن نیست.
به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، دولت از ۲۳ فروردین در تمامی مناطق کشور و از ۳۰ فروردین در تهران، اجازه از سرگیری فعالیت اصناف کم خطر را که مجوزهای لازم را دریافت کرده اند صادر کرد. قبل از این و تحت تاثیر انتشار ویروس کرونا، به جز تعداد کمی از اصناف که وابسته به تامین ضروریات زندگی مردم بودند، سایر کارهای اقتصادی برای مقابله با کرونا تعطیل شده بود. دولت اعلام نموده که به واحدهای صنفی و فعالان اقتصادی که به سبب شیوع ویروس کرونا لطمه دیده اند، تسهیلات بانکی پرداخت خواهدنمود.1399/02/05
12:45:34
5.0 / 5
3174
تگهای خبر: اصناف , اقتصاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
تولیدو