در دومین هفته از آغاز فعالیت تولیدی در سال جدید محقق شد

تداوم و گسترش اقدامات ضدكرونایی سایپا همزمان با افزایش تولید

تداوم و گسترش اقدامات ضدكرونایی سایپا همزمان با افزایش تولید

تولیدو: گروه خودروسازی سایپا همزمان با آغاز دومین هفته فعالیت تولیدی خود در سال جدید، ضمن تداوم تدابیر پیشین، اقدامات خود جهت صیانت از سلامت كاركنان و مقابله با شیوع ویروس كرونا را گسترش داد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا و به نقل از سایپانیوز، این گروه خودروسازی از شروع اسفندماه سال قبل اقدامات مختلف درون سازمانی و برون سازمانی را برمبنای مصوبات ستاد ملی مقابله با كرونا انجام داده تا ضمن حفظ سلامت كاركنان خود، تولید محصولات در سال جدید را آغاز كند. این اقدمات ضمن تداوم تدابیر قبلی، در شروع سال جهش تولید اجرا خواهند شد تا علاوه بر تضمین سلامت پرسنل، تولید محصولات سایپا با هدف حفظ جریان صنعتی كشور و پاسخ به تعهدات در حوزه تحویل خودرو به مشتریان، ادامه پیدا كند.
بر این اساس، ضدعفونی مداوم مبادی ورودی، خدمات حمل و نقل، سطوح و سالن های تولید به همراه نصب مخازن محلول ضدعفونی در سطح شركت های گروه برای استفاده پرسنل همچون اقدامات درون سازمانی گروه خودروسازی سایپا در جهت گندزدایی از محیط كاری كاركنان بود.
همین طور بلافاصله پس از اعلام مشاهده نمونه هایی از مبتلایان به ویروس كرونا در كشور، از بامداد روز سوم اسفندماه ۱۳۹۸ هرروز و در هر شیفت كاری تب سنجی و تست های پزشكی از تمام كاركنان در مبادی ورودی شركت های گروه انجام شد و در ادامه نیز با تغییر شیفت های كاری، ضمن كاهش مدت زمان حضور كاركنان در هر شیفت، فعالیت رستوران های كاركنان متوقف و سرو غذا در سطح شركت ممنوع گردید. علاوه براین، تمامی ظروف، یخچال، دستگاه های پخت و پز موجود در واحدها جمع آوری شد و برای موارد ضروری، استفاده از ظروف یك بارمصرف در دستور كار قرار گرفت.
در زمینه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی نیز بنر، پوستر و دستورالعمل های رعایت بهداشت فردی در تمام نقاط شركت جهت ارتقای سطح آموزش كاركنان نصب و پیامك های آموزش بهداشت فردی بطور مستمر و روزانه برای تمام كاركنان گروه خودروسازی سایپا ارسال شد.
تامین و توزیع ماسك و دستكش بهداشتی در بین كاركنان نیز از دیگر اقدام های گروه خودروسازی سایپا در بخش درون سازمانی بوده است.
همین طور یكی از آخرین اقدامات مهم سایپا در زمینه مقابله با شیوع ویروس كرونا اعمال تغییرات كاری در تمامی خطوط تولید در سایت های مختلف گروه با هدف رعایت فاصله فردی بین كاركنان تا زمان اختتام اپیدمی ویروس كرونا بوده است كه این طرح در اولین روز تولید در سال جدید مستقیماً توسط مدیرعامل گروه سایپا مورد نظارت و بازدید قرار گرفت.
گفتنی است این اقدامات سایپا در چند نوبت توسط مراجع ذی ربط در وزارت بهداشت تایید و تحسین شده است.
منبع:

1399/01/31
22:05:38
5.0 / 5
2680
تگهای خبر: آموزش , تولید , خدمات , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
تولیدو