واكنش محیط زیست به زنده به گور كردن جوجه های یك روزه؛

شدیدترین برخوردها در انتظار جوجه كش ها

شدیدترین برخوردها در انتظار جوجه كش ها

به گزارش تولیدو به دنبال انتشار فیلم هایی از معدوم سازی جوجه های یك روزه و زنده به گور كردن آنها، مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران، اظهار داشت: این اقدام غیر انسانی و غیر علمی است و ما به تمام واحدهای تولیدكننده جوجه در تهران اخطار داده ایم كه اگر مبادرت به چنین كاری كنند با آنها به شدت برخورد خواهد شد.سعید محمودی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه روز گذشته تیم های محیط زیست در سراسر استان تهران موضوع معدوم سازی جوجه های یك روزه را بررسی كردند، اظهار نمود: ما به این نتیجه رسیدیم كه این اتفاق در استان تهران رخ نداده است، اما به هر حال ممكنست كه واحدهای مختلف تولید جوجه برنامه مشابهی را برای معدوم سازی داشته باشند. بدین جهت روز گذشته به جهاد كشاورزی و دامپزشكی استان تهران نامه ای فرستادیم و خواهان جلوگیری و برخورد با اینگونه اقدامات شدیم.

مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران با اعلان اینكه نامه ای برای دادستانی استان تهران و استانداری تنظیم شده است كه بتوانیم با ابزار قانونی جلوی این اتفاق را بگیریم، اشاره كرد: معدوم سازی جوجه های یك روزه اقدامی غیر انسانی، غیر علمی و مصداق حیوان آزاری است. این جوجه ها صاحب روح و جان هستند و زنده به گور كردن آنها هر وجدانی را به درد می آورد.

محمودی با تاكید بر اینكه تمام تلاش ما این است كه چنین اتفاقی در استان تهران رخ ندهد، اظهار داشت: در استان تهران ۹ واحد تولید جوجه داریم كه امروز به همه آنها اخطار دادیم كه اگر مبادرت به روش های مشابه برای معدوم سازی جوجه ها كنند شدیدترین برخوردها را با آنها خواهیم كرد.

وی با اشاره به اینكه از طرف دیگر ممكنست كه این جوجه ها آلوده باشند و دفن آنها به صورت زنده و در نقطه ای نامشخص می تواند مخاطراتی جدی به دنبال داشته باشد، اظهار نمود: حتی بر فرض اینكه این جوجه ها بهر دلیلی تلف شده بودند و پسماند محسوب می شدند، باید برای دفع آنها اصول بهداشتی را رعایت می كردند و قبل از دفع از نهادهای ذی ربط همچون محیط زیست مجوز می گرفتند.

مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران با تاكید بر اینكه از هر جنبه ای زنده به گور كردن جوجه ها انسانی و علمی نیست، اشاره كرد: سایر واحدهای تولید جوجه بدانند كه اگر مبادرت به چنین كاری كنند اساسا محیط زیست برمبنای قانون با آنها برخوردی جدی خواهد داشت.

به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، محمدرضا صدیق پور - دبیر انجمن تولیدكنندگان جوجه یك روزه - درباره معدوم سازی جوجه ها توضیح داده است كه در ماه های اخیر تولید كنندگان گوشت مرغ شامل پرورش دهندگان مرغ مادر گوشتی و مرغ گوشتی با مشكلات عدیده ای روبرو بوده اند كه عمده ترین این مشكلات، كاهش قیمت مرغ زنده و جوجه یك روزه است و این وضعیت ضرر و زیان سنگینی را به تولید كنندگان جوجه یك روزه و گوشت مرغ كشور وارد كرده است.

منبع:

1399/01/30
22:38:20
5.0 / 5
3184
تگهای خبر: ابزار , تولید , قیمت , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
تولیدو