قرنطینه گران برای هند تحمل ناپذیر شد

قرنطینه گران برای هند تحمل ناپذیر شد

تولیدو: هند می خواهد برای جبران خسارت اقتصادی قرنطینه سراسری كه برای مقابله با شیوع ویروس كرونا به اجرا گذاشته است، از 15 آوریل بخش هایی از فعالیت تولیدی را ازسربگیرد.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، قرنطینه ۲۱ روزه بیش از یك میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر جمعیت هند روز سه شنبه تمام می شود اما با افزایش موارد مبتلاشدن به كرونا به ۹۱۵۲ نفر و جان باختن ۳۰۸ نفر، انتظار می رود دولت این كشور قرنطینه را تا اختتام ماه میلادی جاری تمدید كند.

یكی از منابع نزدیك به دولت هند به رویترز اظهار داشت: نارندرا مودی، نخست وزیر هند به بعضی از وزیرانش دستور داده است طرحی را برای گشایش صنایع حساس آماده كنند برای اینكه معاش مردم محروم به شدت لطمه دیده است.

به گفته این منابع آگاه، دولت هند در حال بررسی صدور مجوز از سرگیری بعضی از فعالیت ها تحت دستورالعملی است كه اعلام خواهد شد.

با این حال مقامات وزارت بازرگانی و صنایع هند در این زمینه اظهارنظر نكرده اند و منابع آگاه به سبب نهایی نشدن تصمیمات مایل نبودند نام شان فاش شود.

از سوی دیگر نامه ای كه از طرف رویترز مشاهده شده است، نشان میدهد وزارت صنایع هند سفارش كرده است فعالیت تولیدی در بخش های خودرو، منسوجات، دفاعی، الكترونیكی و بخشهای دیگر ازسرگرفته شود.

این وزارتخانه در نامه ای به وزارت كشور هند اعلام نمود كه این اقدام می تواند بوسیله كاهش شیفت های كاری و تعداد كاركنان كمتر كه فاصله گذاری اجتماعی را تضمین می نماید، انجام گیرد.

یكی از مقامات این وزارتخانه به رویترز اظهار داشت: ما بر این باوریم كه بعضی از صنایع با بكارگیری تدابیر ایمنی لازم و حفظ فاصله گذاری اجتماعی می توانند فعالیت شان را ازسربگیرند.

وزارت كشور و دفتر نخست وزیر هند احیانا تصمیمات نهایی را در هفته جاری اعلام خواهند كرد.

بر اساس گزارش رویترز به نقل از منابع آگاه، وزیران دیگر هم برنامه هایی را برای ازسرگیری محدود فعالیت بخش های دیگر اقتصاد به دولت ارائه خواهند كرد.

اقتصاددانان با پیش بینی افزایش شدید بیكاری آگهی دادند اقتصاد هند كه قبل از شیوع ویروس كرونا با كندترین روند در شش سال اخیر در حال توسعه بود، از قرنطینه به شدت لطمه خواهد دید. قرنطینه موجب بیكاری هزاران كارگر روزمزد در شهرها شده و آنها را مجبور كرده دست خالی به خانه برگردند و خطر انتشار ویروس كرونا در سراسر این كشور را تشدید كرده است.

منبع:

1399/01/25
16:25:38
5.0 / 5
3321
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
تولیدو