یك عضو اتاق بازرگانی تهران:

باید ابتدا از كرونا عبور نماییم

باید ابتدا از كرونا عبور نماییم

به گزارش تولیدو یك عضو اتاق بازرگانی تهران اعتقاد دارد برای دستیابی به اهداف در نظر گرفته شده در سال جهش تولید، باید ابتدا از بحران كرونا به سلامت عبور نماییم.


عباس آرگون در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: امروز اقتصاد ایران همچون اقتصاد خیلی از كشورهای دنیا، مستقیما با تبعات ویروس كرونا دست و پنجه نرم می كند و خیلی از بخش ها تحت تأثیر انتشار كرونا یا تعطیل شده اند یا با ظرفیتی محدود كار می كنند.
به قول وی، برای باقی ماندن زیرساخت ها و فراهم كردن شرایطی كه اقتصاد ایران در آن آماده جهش باشد، اولویت نخست عبور از بحران كرونا با كمترین صدمه خواهد بود. بعد از سلامت مردم و جامعه، حفظ زیرساخت های اقتصادی بسیار مهم می باشد.
این عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به موقعیت خاصی كه كرونا در اقتصاد جهان به وجود آورده، بیان نمود: در كنار مسائل داخلی شرایط كشورهای خارجی هم برای ما تعیین كننده خواهد بود؛ چونكه از یك سو برخی تولیدات احتیاج به واردات مواد اولیه دارند كه در شرایط بسته بودن مرزها، امكان پذیر نیست و از جانب دیگر بازار داخلی هم محدود است.
آرگون افزود: برای عبور از محدودیت بازار داخل، صادرات بهترین گزینه به حساب می آید كه این مورد هم تحت تأثیر كرونا فعلا، با دشواری رو به رو شده است. ازاین رو به نظر می آید اولین گزینه و اولویت كشور، عبور از بحران كرونا خواهد بود.
وی با اشاره به برخی محدودیت ها و مشكلات تولید در داخل كشور، توضیح داد: مسائلی همچون مشكلات محیط كسب و كار، بروكراسی پیچیده، دشواری دسترسی به تسهیلات، تغییر مداوم قوانین و دستورالعمل ها و محدودیت هایی كه تحریم ها به وجود آورده، بخشی از مسائل دیگری است كه برای دستیابی به جهش تولید باید برای آن برنامه ریزی كرد و در جهت رسیدن به این هدف، این موانع را كنار زد یا كوشش كرد كه لااقل كمرنگ شوند.
به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۹ را سال "جهش تولید" نام گذاری كرده اند.1399/01/12
21:26:16
5.0 / 5
3673
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو