در ۱۱ ماهه سال ۹۸

وانت بیشترین رشد تولید در گروه خودرو ها

وانت بیشترین رشد تولید در گروه خودرو ها

تولیدو: با وجود آنكه سال 1398، سال رونق تولید بود اما در 11 ماهه سال قبل نسبت به مدت مشابه سال 1397، تنها وانت و تراكتور رشد تولید داشتند. تولید سایر خودرو ها در این مدت نسبت به سال قبل از آن افت داشته است.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، بر طبق آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت، از شروع سال ۱۳۹۸ تا اختتام بهمن ماه آن، تنها دو خودروی وانت و تراكتور بوده اند كه نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۷، رشد تولید را تجربه كرده و نقطه مثبت این گزارش بوده اند.
طبق آمار تولیدات وانت در ۱۱ ماهه سال۱۳۹۸، ۶۱ هزار دستگاه بوده است كه نسبت به ۴۶ هزار دستگاه تولید شده در ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۷، رشد ۳۰.۸ درصدی داشته است.
بعد از آن تراكتور نیز با رشد ۱۳ درصد از ۱۵ هزار و ۲۶۶ دستگاه تولید شده در ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۷ به ۱۷ هزار و ۲۴۶ دستگاه در ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۸ رسیده است.
اما در مدت یاد شده(از ابتدای سال ۱۳۹۸ تا اختتام بهمن ماه) ۶۹۷ هزار دستگاه خودرو سواری تولید شده است كه نسبت به ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۷ كه۸۰۸ هزار دستگاه تولید شده بود، افت ۱۳.۷ درصدی را نشان میدهد.
همین طور كامیون، كامیونت و كشنده ۵۷.۵ درصد، اتوبوس، مینی بوس و ون ۴۷.۲ درصد و كمباین (ماشین های برداشت محصولات دانه دار كشاورزی) ۴۳.۸ درصد افت تولید در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۷ داشته اند.
از شروع سال ۱۳۹۸ تا بهمن ماه شركت های خودروساز ۴۰۸۹ دستگاه كامیون، كامیونت و كشنده، ۱۸۳۰ دستگاه اتوبوس، مینی بوس و ون و ۳۷۷ دستگاه كمباین ساخته اند. میزان تولید این خودرو ها در مدت مشابه سال ۱۳۹۷ به ترتیب ۹۶۱۱ دستگاه، ۳۴۶۷ دستگاه و ۶۷۱ دستگاه بوده است.
منبع:

1399/01/01
21:57:09
5.0 / 5
3484
تگهای خبر: تولید , خودرو , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
تولیدو