ارسال كمك های اتاق تهران به ۵۱ بیمارستان

ارسال كمك های اتاق تهران به ۵۱ بیمارستان

به گزارش تولیدو اتاق بازرگانی تهران اعلام نمود كه در جهت كمك به عبور كشور از كرونا، تابحال كمك های خویش را به ۵۱ بیمارستان در سراسر كشور ارسال كرده و این روند در ایام آینده هم ادامه خواهد داشت.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، بر مبنای جدیدترین گزارشی كه از جانب اتاق بازرگانی تهران انتشار یافته، مجموع كمك های بخش خصوصی در حداقل ۵۱ بیمارستان و مركز درمانی در ۱۰ استان كشور كه بیماران مبتلا به ویروس كرونا در آنها بستری اند، تابحال بالغ بر ۵۲ هزار عدد انواع البسه، صدها لیتر مایع ضدعفونی كننده و تأمین تعدادی دستگاه های ضروری چون ونتیلاتور، تب سنج، اكسیژن ساز و كپسول اكسیژن بوده است.
برابر لیست تجمیعی این كمك ها تابحال محموله هایی به ۹ بیمارستان در استان تهران، دو بیمارستان در استان اصفهان، سه بیمارستان در استان كرمانشاه، ۱۳ بیمارستان در استان گیلان، شش بیمارستان در استان لرستان، ۱۳ بیمارستان در استان مازندران، یك بیمارستان در استان آذربایجان غربی و یك بیمارستان در كردستان فرستاده شده است. ضمن این كه در استان های هرمزگان گلستان و شهر كاشان، اتاق های بازرگانی دریافت كننده و توزیع كننده كمك های ارسالی بوده اند و تا روز ۲۴ اسفند ماه توانسته اند تعداد ۶۳۳۱ عدد محافظ صورت، ۶۲۳۴ عدد عینك، ۵۵ هزار و ۷۴۲ ماسك سه لایه، ۱۴ هزار ۹۵۰ ماسك N۹۵، ۳۵۰۰ عدد كلاه، ۲۹۵۰ دست لباس یكسره یك بار مصرف (گان)، ۷۹۰۰ دست لباس مخصوص كرونا (اورآل) و ۱۰۰ دست لباس مخصوص آی سی یو جهت استفاده كادر درمان بیمارستان ها، تأمین و با هماهنگی دانشگاه های علوم پزشكی به مراكز درمانی در استان های یاد شده ارسال نمایند.
فرزین فردیس – عضو اتاق بازرگانی تهران و سخنگوی كمپین نفس اتاق برای مبارزه با كرونا – در اینباره به ایسنا اظهار داشت: فعالان بخش خصوصی در جهت عمل به تعهدات اجتماعی خود كوشیده اند از اولین روزهای ورود این ویروس به كشور، تمام امكانات ممكن را برای كمك به بیمارستان ها بسیج كنند و خوشبختانه با فعال شدن اتاق های استانی، در تمام مناطق این كمكها جمع آوری شده است.
به قول وی، در اتاق تهران هم با عنایت به ظرفیت های بالاتر، فعالان اقتصادی كوشیده اند در كنار تهران، به دیگر بیمارستان های كشور هم كمك بفرستند و در این بین استان هایی كه بیشترین فشار را در مقابله با كرونا داشته اند، در اولویت نخست بوده اند.
فردیس با اشاره به اینكه اتاق تلاش می كند در كنار مرتفع ساختن مشكلات روزمره، دغدغه های جدی تر را هم دنبال كند، اظهار داشت: كوشش برای تسهیل در واردات كالاها و محصولاتی كه به مبارزه با این ویروس كمك می نماید و برنامه ریزی برای ساخت استراحتگاه و كلینیك های پرسرعت برای پشتیبانی از كادر درمان دیگر برنامه هایی است كه از جانب كمپین نفس اجرای آنها شروع شده و دنبال خواهد شد.1398/12/25
23:26:02
5.0 / 5
3620
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
تولیدو