رئیس سازمان امور مالیاتی خبر داد:

افزایش حداقل درآمد مشمول مالیات بنگاه های كوچك تا ۵۰۰میلیون تومان

افزایش حداقل درآمد مشمول مالیات بنگاه های كوچك تا ۵۰۰میلیون تومان

به گزارش تولیدو رئیس كل سازمان امور مالیاتی كشور اظهار داشت: سقف درآمد مشمول مالیات بنگاه های كوچك برای اشخاص حقیقی از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیون تومان و حقوقی از ۳۰۰ به ۵۰۰ میلیون تومان افزایش خواهد یافت.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، امیدعلی پارسا شب گذشته در برنامه گفتگوی ویژه خبری در مورد كمك سازمان امور مالیاتی به اصنافی كه از وضعیت فعلی كشور در اثر التهاب كرونا صدمه دیده اند، اظهار داشت: فشار سنگین شرایط فعلی بر دوش اصناف و كسب و كار را نمی توان نادیده گرفت به این سبب ما معتقدیم نظام دریافت مالیات هم باید مطابق با توان پرداخت صنوف تغییر یابد.
وی افزود: در جهت اعمال تغییرات نظام پرداخت مالیات از جانب اصناف، تا آنجا كه در اختیار سازمان امور مالیاتی بود اعمال نظر و دستور كردیم و بخش دیگر كه از اختیارات ما خارج بود به شورایعالی هماهنگی اقتصادی ارجاع دادیم و امیدواریم كه در جلسه سران قوا مجوز اعمال تغییرات داده شود.
پارسا با بیان جزئیات تغییرات نظام پرداخت مالیات اصناف اظهار داشت: بحث هیأت های حل اختلاف در سال ۹۸ برای اشخاص حقیقی تعطیل اعلام شده و اشخاص حقوقی را هم به مدیران كل امور مالیاتی استان ها واگذار كردیم تا متناسب با شرایط تصمیم مقتضی بگیرند این بدان معناست كه رسیدگی به پرونده های مالیاتی به سال ۹۹ موكول می شود.
وی در مورد بخشودگی مالیاتی برای جرایم قابل بخشش هم اظهار داشت: این بخشودگی ها تا آخر اسفند در بخش تولید ۹۰ درصد و در بخش خدمات ۸۰ درصد بود، اما در شرایط فعلی این بخشودگی ها سه ماه تمدید شده است همینطور اوراقی را كه از ۱۲ بهمن به بعد به قطعیت می رسند مشمول ۱۰۰ درصد بخشودگی تا آخر خرداد ۹۹ خواهند شد.
پارسا همینطور از قطعی شدن تسهیلات به بنگاه های كوچك اطلاع داد و اضافه كرد: برای اشخاص حقیقی از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش خواهد یافت و دیگر نیازی هم به استعلام مالیاتی نخواهد بود.
وی اظهار داشت: برای اشخاص حقوقی هم میزان تسهیلات از ۳۰۰ به ۵۰۰ میلیون تومان افزایش خواهد یافت و این ارقام از شنبه ابلاغ خواهد گردید.

1398/12/15
22:27:47
5.0 / 5
3433
تگهای خبر: اصناف , اقتصاد , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
تولیدو