در گزارش تولیدو عنوان شد

تخصیص سهمیه ویژه كالاهای اساسی به فروشگاه های زنجیره ای

تخصیص سهمیه ویژه كالاهای اساسی به فروشگاه های زنجیره ای

به گزارش تولیدو یك مقام مسئول از تخصیص سهمیه ویژه برنج، روغن، گوشت قرمز، مرغ و شكر در فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار اطلاع داد و اظهار داشت: این كالاها دارای قیمت مصوب هستند.حجت الله براتعلی مدیركل هماهنگی بازرگانی داخلی شركت بازرگانی دولتی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر از تخصیص سهمیه ویژه كالاهای اساسی برای توزیع در میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای اطلاع داد و تصریح كرد: همه ساله مطابق با برنامه های ستاد تنظیم بازار تلاش می شود تا در روزهای پایانی سال مدیریت لازم بر تأمین و توزیع كالاها صورت گیرد كه بر این اساس از اول اسفندماه هر سال برنامه ریزی برای توزیع كالاها در چارچوب طرح های مختلف صورت می گیرد.
وی اضافه كرد: سال جاری به دلیل شیوع ویروس كرونا، اجرای سیاست های تنظیم بازار با یك شتاب و حجم بیشتری عملیاتی شده و از اول اسفندماه بر مبنای مصوبات كارگروه تنظیم بازار كالاهای اساسی كه در سبد هزینه مصرفی خانوارها نقش جدی دارند، با شكل ویژه ای عرضه شده است.
وی خاطرنشان كرد: بر این اساس برنج، روغن، گوشت مرغ، گوشت قرمز و شكر در سطح استان ها از راه محموله های استانی توزیع گردیده و با مدیریت سازمان های صنعت، معدن و تجارت كل كشور مبحث در حال پیگیری است.
مدیركل هماهنگی بازرگانی داخلی شركت بازرگانی دولتی ایران اضافه كرد: این سهمیه ها سراسری بوده و در تمامی استان ها تخصیص می یابد اما با برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر گردید تا شبكه های مطمئن عرضه كالا همچون فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار به جهت سهولت دسترسی شهروندان به كالاها مورد استفاده قرار گرفته و بدین سان علاوه بر تخصیص های استانی، در شبكه فروشگاه های زنجیره ای هم شارژ كالا صورت گیرد.
به گفته براتعلی در تمامی این فروشگاه ها كالاهای اساسی باید با نرخ مصوب عرضه گردد كه بر این اساس در مورد اقلامی همچون برنج، شكر و روغن در كنار سایر اقلامی كه عرضه خواهند شد، نرخ از راه سامانه سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان قابل دسترس است، ضمن اینكه این كالاها دارای برچسب قیمت بوده و مردم هم می توانند نرخ های آنها را بر روی كالا مشاهده نمایند.
این مقام مسئول در شركت بازرگانی دولتی ایران تصریح كرد: مردم باید به برچسب قیمت نصب شده بر روی كالاها دقت كرده تا بتوانند اقلام را با نرخ مصوب خریداری كنند.
وی اضافه كرد: در استان ها فروشگاه های زنجیره ای دارای شعباتی در سراسر كشور هستند و نظارت كافی بر آنها صورت می گیرد تا عرضه خارج از شبكه نداشته باشند، چون كه طرح های نظارت و بازرسی به شدت فعال است و كنترل های سیستمی از جانب دستگاه های مرتبط از راه سامانه جامع انبارها هم انجام می شود.
1398/12/11
21:10:19
5.0 / 5
3401
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو