در گزارش تولیدو مطرح شد

تدوین نقشه راه توسعه صادرات در مراحل پایانی

تدوین نقشه راه توسعه صادرات در مراحل پایانی

به گزارش تولیدو یك مقام مسئول از اختتام راه تدوین نقشه راه توسعه صادرات آگاهی داد و اظهار داشت: این برنامه مبنای حركت تجارت خارجی كشور در سال 99 خواهد بود.مرجان فقیه نصیری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه نقشه راه توسعه صادرات از سمت مؤسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی با همكاری سازمان توسعه تجارت ایران در مراحل پایانی تدوین و بازبینی قرار گرفته است، اظهار داشت: پیش نویس نقشه راه توسعه صادرات غیرنفتی به تمامی دستگاه های ذیربط جهت دریافت نظرات بمنظور كارآمد شدن هر چه بیشتر ارسال شده تا اگر نقطه نظری در این رابطه وجود دارد، آنرا مورد بازنگری قرار دهیم.
رئیس مؤسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: همین طور این نقشه راه در اختیار تمامی معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت و نهادهای ذیربط قرار گرفته تا اظهارنظرهای تكمیلی را در مورد آن انجام دهند.
وی اشاره كرد: بخش عمده ای از استعلام های صورت گرفته به مؤسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی پاسخ داده شده است كه امیدواریم بتوانیم كار را هر چه سریع تر نهایی نماییم.
به گفته فقیه نصیری، حداكثر تا انتهای هفته آینده جمع بندی نقشه راه توسعه صادرات صورت خواهد گرفت، ضمن اینكه به صورت موردی با معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت هماهنگی هایی به عمل آمده تا نقشه راه توسعه صادرات همراستا با نقشه راه تنظیم بازار كشور باشد.
این مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت اشاره كرد: در شرایط فعلی اقتصاد ایران، كشور نیاز به افزایش صادرات غیرنفتی بعنوان یك برنامه مشخص دارد تا بتوان نیازهای ارزی كشور را به خوبی پاسخ داد اما لازمه این مساله حركت برمبنای یك نقشه راه واحد و مشخص است تا بتوان به رشد مناسبی در حوزه صادرات غیرنفتی دست یافت.
فقیه نصیری اظهار داشت: تأكیدِ نقشه راه توسعه صادرات بر ۱۵ كشور همسایه بعلاوه هند، چین و اورآسیا بوده و نقشه های مشخصی تدوین شده تا افزایش صادرات، ماندگاری آن و كیفیت صدور كالاهای ایرانی را ارتقا داد.
وی با اشاره به اینكه بخش لجستیك صادرات نیز باید تجهیز شود، اشاره كرد: بخش هایی همچون حمل و نقل، پایانه های صادراتی و انبارهای موردنیاز همچون نیازهای بخش لجستیك در حوزه صادرات هستند و این نقشه راه مبنای برنامه سال ۹۹ كشور در حوزه صادرات خواهد بود.
منبع:

1398/10/17
16:38:20
5.0 / 5
4344
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
تولیدو