بادامچی:

تعدد دستگاه های تصمیم گیر در حوزه آلودگی هوا مشكل به وجود آورده است

تعدد دستگاه های تصمیم گیر در حوزه آلودگی هوا مشكل به وجود آورده است

به گزارش تولیدو نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این كه نمایندگان استان تهران تلاش دارند تمام دستگاه های اجرایی را برای اجرای هر چه بیشتر و سریعتر قانون هوای پاك با یكدیگر هماهنگ كنند اشاره كرد: به سبب تعدد دستگاه های تصمیم گیر در این عرصه ایجاد یك هماهنگی كاری سختی است.


محمدرضا بادامچی در گفت و گو با ایسنا، در مورد چرایی اجرایی نشدن قانون هوای پاك اظهار داشت: به تازگی به همراه چند تن از نمایندگان تهران با معاونین محیط زیست كشور جلسه ای در همین باره داشتیم و این مورد را مورد بحث و بررسی قرار دادیم. آنها می گفتند ما تابحال ۱۴ آئین نامه را در اینباره تدوین كرده و به تصویب رساندیم منتهی تعدد دستگاه های كه باید در اینباره با یكدیگر هماهنگ باشند خود معضلی را بوجود آورده است.
وی ادامه داد: هماهنگ شدن تعداد دستگاه های كه در این عرصه باید با یكدیگر همراهی كنند خیلی سخت است. ما در واقع این جلسه هماهنگی را برگزار كردیم تا این دستگاه ها را با یكدیگر همراه سازیم و اگر تناقضی به نظر می آید برطرف نماییم. ما در گذشته هم بسیاری از قوانین را در حوزه هوای پاك شاهد بودیم اما به علت همین تعدد نهادهای تصمیم گیرنده مشكلاتی را شاهد بودیم برای مثال در قانون تولید كنندگان موتورسیكلت باید در كنار تولید موتورهای كاربرات و انجكتور موتور برقی هم تولید كنند و در قانون هم تصریح شده بود كه اگر این كار صورت گیرد تولید كننده مجازات می شود اما به علت مسائل اقتصادی كنونی فعلا این تولید كنندگان برای مدتی از این كار معاف شدند. در واقع ما در این عرصه شاهد این گونه مشكلات هستیم وگرنه تمام شرایط برای اجرای قوانین حوزه هوای پاك فراهم است.
این عضو كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان كرد: ما در سطح شهر خودرو های دیزلی زیادی داریم تعداد زیادی از این خودرو ها فرسوده می باشند كه به علت مسائل اقتصادی نمی توانیم آنها را كنار بگذاریم. این در شرایطی است كه طبق دستور معاون رئیس جمهور هم برای خودرو های دیزلی تولید جدید هم فیلتر نصب نمی گردد اما باید دقت كنیم كه بیشتر از ۵۵ درصد آلودگی آب و هوایی به علت همین خودرو های دیزلی است.
او در آخر افزود: ما در این نشست در كنار یكدیگر جمع شدیم تا بتوانیم تمام دستگاه های موظف در این عرصه را با یكدیگر هماهنگ نماییم كه به امید خدا برگزاری این جلسات هم ادامه پیدا می كند.




منبع:

1398/10/09
13:49:55
5.0 / 5
4240
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
تولیدو