همزمان با هفته پژوهش صورت گرفت

برگزاری هشتمین نشست مدیران ارتباط با صنعت دانشگاه ها و پژوهشگاه ها

برگزاری هشتمین نشست مدیران ارتباط با صنعت دانشگاه ها و پژوهشگاه ها

تولیدو: هشتمین نشست مدیران ارتباط با صنعت دانشگاه ها و پژوهشگاه های كشور روز گذشته (چهارشنبه 27 آذر) همزمان با هفته پژوهش در محل نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری اجرا شد. در این مراسم از رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات بابت مشاركت این پژوهشگاه در ساخت ربات رسا، ربات ویژه ناشنوایان تقدیر گردید.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، در این جلسه در حضور مسئولان اجرایی و پژوهش، ۱۰ ایده برتر رویداد الگوی جامع همكاری دانشگاه ها با جامعه و صنعت و همین طور میزگردی با عنوان "طرح تحول همكاریهای دانشگاه ها و موسسات پژوهشی و فناوری با جامعه و صنعت" ارائه شد.
در این میزگرد، محمدزاده (معاون پژوهش و فناوری وزارت نفت)، اولیا (معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو)، هاشمی (معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات)، جلالی (رئیس مركز پژوهش های مجلس)، فرهاد امیری (رئیس موسسه آموزش و تحقیقات وزارت دفاع) و تجریشی (معاون محیط زیست انسانی و سازمان حفاظت از محیط زیست) به لزوم ها و باید ها و نبایدهای مسیر پژوهش و توجه به ابعاد كاربردی شدن آنها اشاره كردند.
همچنین درانتها این مراسم از برترین های پژوهشی و از اندیشمندان و مسئولان تقدیر گردید.
ربات رسا یكی از پروژه هایی بود كه به سبب بهینه سازی آن توسط پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و همكاری این نهاد پژوهشی با دانشگاه صنعتی شریف، بعنوان یكی از برترین ها معرفی و از وحید یزدانیان (رئیس پژوهشگاه ICT) تقدیر گردید.
این ربات برای ناشنوایان طراحی و در تعامل با پژوهشگاه بهینه سازی شد تا مورد استفاده كاربردی این گروه از معلولان قرار گیرد.
ربات رسا در دو شكل مكانیكی و نرم افزاری در حال درنوردیدن مراحل صنعتی شدن است.1398/09/29
19:14:58
5.0 / 5
4572
تگهای خبر: آموزش , سازمان , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
تولیدو