معاون وزیر صنعت خبر داد

توسعه اكتشافات معدنی در دستور كار

توسعه اكتشافات معدنی در دستور كار

به گزارش تولیدو معاون وزیر صمت از برنامه ایمیدرو برای توسعه اكتشافات آگاهی داد و اظهار داشت: ۴ هزار معدن كوچك در كشور غیرفعال هستند.


به گزارش تولیدو به نقل از مهر، خداداد غریب پور امروز چهارشنبه ۲۰ آذر ۹۸ در مراسم امضای تفاهم نامه همكاری ایمیدرو و دانشگاه صنعتی امیركبیر، با اشاره به اینكه توسعه اكتشافات، ورود سرمایه گذار خارجی به بخش معدن و احیای معادن كوچك از برنامه های سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران است، اظهار داشت: در این عرصه ها، دانشگاه ها برای پیشبرد این برنامه ها، می توانند ایمیدرو را یاری كنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: فعال سازی معادن غیرفعال در چارچوب طرح احیا و فعال سازی و توسعه معادن كوچك مقیاس، در برنامه قرار دارد، به نحوی كه حدود ۴ هزار معدن كوچك غیرفعال در كشور وجود دارد كه تابحال ۵۵ معدن فعال گردیده است.

وی اشاره كرد: در كنار برنامه هایی كه در این راستا در مركز استارت آپ ایمیدرو با هدف جذب ایده های نوین توسعه ای در بخش معدن و صنایع معدنی به وجود آمده و می تواند همگام با توسعه دانش و فناوری ها، در این بخش ایفای نقش كند؛ در این میان دانشگاه های مختلف همچون دانشگاه صنعتی امیركبیر می توانند در این مركز فعالیت كنند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو اشاره كرد: بر طبق آمارهای موجود، ایمیدرو امسال در حوزه بودجه پژوهشی رشد ۵۰ درصدی و در حوزه آموزشی رشد ۱۰۰ درصدی داشته است؛ البته تاكید ما بر این است كه سوژه بومی سازی و توجه به فناوری و دانش روز نیز ملاك ارزیابی ها قرار گیرد.

همین طور احمد معتمدی، رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر نیز در این مراسم با اشاره به شروع همكاری ها میان این دانشگاه و ایمیدرو، اظهار داشت: باید تلاش نماییم طرح های اثرگذار با این سازمان داشته باشیم؛ این در حالیست كه این سازمان بودجه مناسبی برای تحقیقات دارد كه دانشگاه ها، مراكز تحقیقاتی و پژوهشگران می توانند با تدوین طرح های تحقیقاتی موثر، از این بودجه استفاده كنند.

معتمدی با اشاره به اینكه این دانشگاه بر طبق قراردادی كه با اتاق بازرگانی تهران دارد، درحال پیگیری پروژه های مختلف همچون پروژه های معدنی است؛ اشاره كرد: بنا به این گزارش، بر طبق تفاهم نامه مذكور، مقرر است جشنواره بهره وری در حوزه صنایع معدنی با محوریت دانشگاه صنعتی امیركبیر اجرا شود.


منبع:

1398/09/20
17:44:11
5.0 / 5
4411
تگهای خبر: آموزش , سازمان , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
تولیدو