نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران مطرح كرد:

بخشنامه جدید ارزی بانك مركزی با مصوبات شورای گفت و گو همخوان نیست

بخشنامه جدید ارزی بانك مركزی با مصوبات شورای گفت و گو همخوان نیست

به گزارش تولیدو نایب رییس اتاق بازرگانی ایران می گوید: هر چند در یكی از جلسات اخیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی درباره بازگشت ارز حاصل از صادرات مصوباتی نهایی شد، اما بخشنامه جدید بانك مركزی مطابقتی با این مصوبات ندارد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، حسین سلاح ورزی در حاشیه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران اظهار نمود: طبق بخشنامه های موجود صادركنندگان موظف می باشند ارز حاصل از صادرات خویش را به كشور بازگرداندند و برپایه تصمیم گذشته، زمان بازگشت این ارز تا ۴ ماه در نظر گرفته شده است. درخواست ها این بود كه با بازگشت این ارز باقیمانده مالیات بر ارزش افزوده به آنها بازگردانده شود كه بانك مركزی در بخشنامه خود هیچ اشاره ای به این مورد نمی كند.
به قول وی، هم اكنون در بخشنامه صرفا تمدید زمان بازگشت ارز تا آخر دی ماه قید شده و صادركنندگانی كه در این مدت ارزشان را بازگرداندند تنبیه نخواهند شد.
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران اعلام نمود: این بخشنامه در حالی اجرایی شده كه در جلسه ۸۹ شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی دو مصوبه در این حوزه نهایی شده بود كه از سوی وزارت اقتصاد هم تاییداتی را دریافت كرد اما در بخشنامه بانك مركزی در این حوزه صحبتی مطرح نشده است.
سلاح ورزی تصریح كرد: مبحث دریافت مفاصاحساب ضمانت نامه ها و اعتبارات اسنادی هم یكی دیگر از مسائلی بود كه بخش خصوصی آنرا پیگیری می كرد، اما ابلاغیه جدید بانك مركزی فقط تمدید این ضمانت نامه ها را مدنظر قرار داده و برای صدور گواهی نامه های لازم در این عرصه هیچ صحبتی نمی كند.1398/09/19
22:01:40
5.0 / 5
4460
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
تولیدو