افت و خیز بازار طلا

افت و خیز بازار طلا

تولیدو: طبق اعلام نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، باتوجه به اتمام ایام سوگواری ها، از روز گذشته ( پنجشنبه) تقاضای طلا و سكه افزایش داشته است. البته وی تاكید می كند كه با عنایت به ثبات نرخ ارز افزایشی در قیمت طلا و سكه نخواهیم داشت.


محمد كشتی آرای در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: پس از دو هفته كم نوسان بودن قیمت انس جهانی كه در محدوده ۱۴۹۰ دلار بود، از روز گذشته با افزایش قیمت جهانی طلا مواجه شدیم كه علت آن كاهش ارزش دلار بود. كاهش ارزش دلار موجب شد طلای جهانی تا ۱۵۱۵ دلار افزایش قیمت پیدا كند.
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: در هفته گذشته تا روز چهارشنبه سیر قیمت طلا و سكه در داخل كشور یك ثبات نسبی بود بطوریكه حداقل نوسان را روی قیمت سكه و طلا ایجاده كرده بود. درحالی كه ابتدای هفته قیمت سكه سه میلیون و ۹۲۰ هزار بود، نهایت تا سه میلیون و ۹۴۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت اما مجدد در ایام پایانی هفته ( چهارشنبه) كاهشی شده و در سه میلیون و ۹۲۰ هزار تومان ثابت شد.
وی ادامه داد: اما از روز گذشته كه قیمت جهانی طلا با افزایش مواجه گردید، قیمت طلا و سكه در داخل نیز با افزایش روبرو شد و سكه به سه میلیون و ۹۶۰ هزار تومان رسید كه این افزایش تنها ناشی از افزایش قیمت انس جهانی بوده است. البته در مجموع پس از اختتام ماه صفر و باتوجه به اتمام تعطیلات از روز چهارشنبه به نظر می آمد كه تقاضا بیشتر شود.
كشتی آرای اظهار نمود: بنظر می رسد هفته آینده این افزایش تقاضا باتوجه به شرایط اقتصادی و باتوجه به مراسمات پیوندهایی كه در ماه ربیع الاول صورت می گیرد، ادامه داشته باشد.
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران درانتها اشاره كرد: البته این افزایش تقاضای سكه و طلا سبب افزایش قیمت ها نمی گردد چونكه سیاست بانك مركزی در كنترل قیمت ارز بسیار موفق بوده و اگر همین سیاست ادامه داشته باشد، با ثبات قیمت ارز و كمی افزایش قیمت جهانی طلا، افزایش یا كاهش در بازار طلا و جواهر طبیعی خواهد بود.
منبع:

1398/08/11
11:21:28
5.0 / 5
4176
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
تولیدو