كاهش قیمت مواد اولیه تولید كفش

كاهش قیمت مواد اولیه تولید كفش

به گزارش تولیدو رئیس اتحادیه كفاشان تبریز از كاهش قیمت مواد اولیه تولید كفش اطلاع داد و اظهار نمود: تولیدكنندگان این محصول به دنبال تقویت بازارهای صادراتی هستند.


علیرضا جباریان فم در گفتگو با ایسنا، از شروع كاهش قیمت مواد اولیه تولید كفش از خرداد ماه امسال اطلاع داد و خاطرنشان كرد: در مواردی حباب های بزرگ قیمتی در بعضی از مواد اولیه وجود داشت كه بیشتر از ۳۰۰ درصد افزایش قیمت داشتند، اما این حباب ها شكسته شده است.
وی با اشاره به اینكه قیمت مواد اولیه ۱۰ تا ۳۰ درصد كاهش یافته است، اظهار نمود: قیمت چرم ۱۵۰ تا ۲۰۰ درصد پارسال افزایش داشت، اما از حدود ۱۵ روز پیش در تبریز و مشهد، ۱۰ تا ۳۰ درصد كاهش یافته است كه علت آن كاهش جزئی قیمت پوست خام و كاهش قیمت چشم گیر سایر مواد اولیه بوده است.
رئیس اتحادیه كفاشان تبریز با اشاره به افزایش هزینه های خانوار، بازار كفش را در حالت نیمه راكد توصیف كرد.
جباریان فم همینطور از كاهش تك فروشی در بازار كفش از شهریورماه اطلاع داد و اظهار داشت: تولیدكنندگان هم اكنون به دنبال تقویت بازارهای صادراتی هستند.
به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، سال قبل با افزایش نرخ ارز، قیمت مواد اولیه اغلب صنایع افزایش پیدا كرد. از سوی دیگر ایران در بخش پوست گاوی نیازمند واردات است كه در این زمینه اختلافاتی بین دست اندكاران صنعت چرم و سازمان دامپزشكی كشور وجود دارد، اما به تازگی مدیركل دفتر صنایع نساجی و پوشاك وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اطلاع داد كه هم اكنون واردات پوست سنگین از خیلی از كشورها مجاز شده است.1398/08/08
09:42:42
5.0 / 5
4264
تگهای خبر: بازار , تولید , سازمان , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
تولیدو