یك مقام مسئول اعلام كرد

معافیت یك ماهه واردكنندگان از هزینه انبارداری در بندر چابهار

معافیت یك ماهه واردكنندگان از هزینه انبارداری در بندر چابهار

به گزارش تولیدو یك مقام مسئول از معافیت هزینه انبارداری واردكنندگان در مناطق آزاد اطلاع داد و اظهار داشت: مالیات بر ارزش افزوده در بندر چابهار كاهش ۶۰ درصدی را خواهد داشت.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، علی رجبی مدیر بازرگانی منطقه آزاد چابهار بامداد امروز در جلسه شورای توسعه بندر چابهار كه در وزارت صنعت برگزار شد، با اشاره به اینكه در مدت كوتاه تمركز دستگاه های اجرایی در توسعه بندر چابهار نتایج خوبی حاصل شده است، اظهار داشت: هفته گذشته بازدیدی از انبارهای قدیمی بندر چابهار صورت گرفته كه بر این اساس مشخص شده انبار منطقه پر از كالا بوده و اشتغال برای افراد دارای پایین ترین سطوح درآمدی حاصل شده است به این معنا كه خیلی از دهك های پایین این منطقه دارای شغل شده اند.
مدیر بازرگانی منطقه آزاد چابهار اضافه كرد: برای نخستین بار بعد از چند سال نتیجه عملی در توسعه چابهار حاصل شده است و این در شرایطی است كه سال ۸۳ كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نخستین سفر یكی از خطوط خویش را با ۱۹ كانیتر از بندر عباس به بندر چابهار صورت داده و تا آخر همان سال در هر خط ۵۰۰ كانتینر بار به چابهار آورده است.
این مقام مسئول در منطقه آزاد چابهار اضافه كرد: بندر چابهار قابلیت انتقال كالا و ایجاد رضایتمندی برای فعالان اقتصادی را دارد و بنابراین كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از این امكانات بهره برده و در سایر بنادر خط فیلری مشابهی را بوجود آورده است و باراها اعلام شده می تواند از فرصت چابهار برای توسعه بنادر كوچك هم استفاده نماید.
رجبی در ادامه به عرضه تسهیلات ویژه برای وارد كنندگان كالا در بندر چابهار اطلاع داد و اظهار داشت: بر مبنای مصوبات هیات دولت در سال ۹۲ مقرر گردیده تا تسهیلاتی به بخش واردات عرضه شود كه اصلی ترین آن كاهش پنج درصدی سود بازرگانی كالاهایی است كه حقوق ورودی بالای ۱۵ درصد دارند.
معاون سازمان منطقه آزاد چابهار تصریح كرد: كاهش ۶۰ درصدی مالیات بر ارزش افزوده، كاهش ۳۰ تا ۶۰ درصدی عوارض پرداختی به سازمان هلال احمر، تخفیف ۳۰ درصدی در تخلیه و بارگیری كانتینر و كالا همچون مزیت هایی است كه در بندر چابهار اعمال می شود.
به گفته رجبی در مورد كالاهای فله تخفیف انبارداری تا ۶۰ درصد نسبت به سایر بنادر ایران وجود دارد و خود مناطق آزاد تا یك ماه واردكنندگان را از پرداخت هزینه انبارداری معاف كرده است.
عضو شورای توسعه بندر چابهار تصریح كرد: سال قبل ۸۰۰ میلیون دلار كالا از میسر منطقه آزاد چابهار حمل شده كه توسعه حمل بار از این مسیر را رقم زده است. ضمن اینكه اگر ظرفیت و امكانات منطقه را توسعه دهیم بخش خصوصی و دولتی ترغیب می شوند مستقیما كالای خویش را به چابهار بیاورند.
وی افزود: حدود ۲۰ هكتار انبار در دست ساخت داریم كه دو هكتار انبار خالی الان برای كالاهای وارداتی فله وجود داشته و فضای خوبی برای تخلیه كانتینر فراهم گشته است ضمن اینكه با عنایت به هماهنگی صورت گرفته پیشنهاد می گردد كرایه حمل برابر با بندرعباس در نظر گرفته شود تا بتوان توسعه واردات و صادرات را در بندر چابهار صورت داد.
وی اظهار داشت: اگر كشتیرانی تنها شش ماه این خط را فعال نگه دارد صادرات و واردات در این بندر رونق خواهد گرفت.

1398/08/01
17:30:16
5.0 / 5
4177
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
تولیدو