معاون امور دام وزارت كشاورزی خبر داد:

احتمال آزاد شدن صادرات دام سنگین

احتمال آزاد شدن صادرات دام سنگین

به گزارش تولیدو معاون امور دام وزارت كشاورزی اظهار داشت: با عنایت به كاهش قیمت گوشت گاوی در بازار، اگر این كاهش قیمت ادامه داشته باشد؛ صادرات دام سنگین آزاد خواهد شد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، مرتضی رضایی در حاشیه مراسم گرامیداشت روز جهانی تخم مرغ اضافه كرد: با عنایت به مصوبه ستاد مبارزه با قاچاق كالا، وارد شدن هرگونه دام بدون شناسه و كد هویت گذاری، كاملا ممنوع می باشد.
وی با اشاره به اینكه چندین ماه است كه كانال صادرات تخم مرغ آزاد است و حدود ۱۴ هزار تن صادرات داشته ایم، اظهار داشت: تولید تخم مرغ یك روند خطی دارد و مرغداران نمی توانند یكباره تولیدشان را افزایش یا كاهش بدهند.
رضایی افزود: مصرف تخم مرغ در ماه ها و فصول مختلف كم یا زیاد می شود كه معمولا در شش ماهه دوم سال افزایش مصرف تخم مرغ داریم و ۶۰ درصد تخم مرغ در نیمه دوم سال تولید می شود؛ به این علت باید به اندازه افزایش تقاضا در نیمه دوم سال تولید نماییم.
وی مقصد اغلب صادرات تخم مرغ ایران را كشورهای عراق و افغانستان اعلام نمود و اظهار داشت: هدف تجار این است كه به سایر كشورهای دنیا هم صادرات تخم مرغ داشته باشیم.
معاون امور دام وزارت كشاورزی با اشاره به اینكه نیاز كشور به جوجه بوقلمون ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار قطعه است، تصریح كرد: هیچگونه محدودیتی در صادر كردن مجوز تولید جوجه یكروزه بوقلمون به تولیدكنندگان نداریم و هم اكنون حدود ۱۱ واحد مجوز گرفته اند.
او در آخر افزود: با تولید ۳۰۰ هزار قطعه جوجه بوقلمون در داخل كشور قیمت آن شكسته خواهد شد.1398/07/17
14:16:17
5.0 / 5
4531
تگهای خبر: بازار , تولید , صادرات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
تولیدو