برگزاری همایش اقتصادی ایران در وین

برگزاری همایش اقتصادی ایران در وین

تولیدو: همایش اقتصادی ایران بامداد امروز (پنجشنبه) با حضور نمایندگان بیشتر از 140 شركت كوچك و متوسط اتریشی و 30 تن از نمایندگان و اعضای اتاق بازرگانی مشترك ایران و اتریش در محل اتاق بازرگانی فدرال اتریش WKO در وین اجرا شد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، در این جلسه پدرام سلطانی رئیس اتاق بازرگانی مشترك ایران و اتریش با اشاره به روابط خوب اقتصادی و تجاری ایران و اتریش، بر اهمیت نقش بخش خصوصی خصوصاً شركت های كوچك و متوسط در حفظ و توسعه روابط تجاری دو كشور اصرار كرد.
حمیدرضا مدد، كاردار سفارت كشورمان در وین طی سخنانی در این همایش ضمن اشاره به سابقه روابط دیرینه و بسیار عالی ایران و اتریش، حمایت دولت اتریش از برجام و همین طور سفر مقامات عالی رتبه دو كشور، آمادگی سفارت جمهوری اسلامی ایران جهت ارائه اطلاعات، خدمات و تسهیلات برای هیات های اقتصادی و تجاری اتریشی را اعلام داشت.
در این جلسه چند تن از مسئولین اتاق بازرگانی فدرال اتریش، وزارت فدرال همگرایی، اروپا و امور خارجه و وزارت اقتصاد و دیجیتال سازی اتریش و همین طور دكتر گرابمایر رایزن اقتصادی سفارت اتریش در تهران درباب ظرفیت ها، قابلیت ها، مشكلات و تنگناهای در رابطه با تحریم های یكجانبه و غیرقانونی امریكا مقابل كشورمان توضیحاتی ارائه نمودند.
طرف های اتریشی تاكید نمودند، دولت اتریش و اتحادیه اروپا تحریم های یكجانبه آمریكا را به رسمیت نمی شناسند و با آن مخالف هستند.
در ادامه این نشست نمایندگان شركت ها و موسسات ایرانی و اتریشی بصورت پرده نگار (پاورپوینت) مجموعه داده ها و اطلاعات مفیدی از ظرفیت ها و قابلیت های دو كشور ایران و اتریش را به معرض نمایش گذاشته و به صورت دوجانبه (B 2 B) نیز مذاكرات فنی انجام دادند.
منبع:

1398/07/12
20:29:07
5.0 / 5
4246
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
تولیدو