عضو هیئت رئیسه مجلس اعلام كرد:

جلسه با وزیر اقتصاد برای اجرای راهكارهای مبارزه با فساد

جلسه با وزیر اقتصاد برای اجرای راهكارهای مبارزه با فساد

به گزارش تولیدو عضو هیئت رئیسه مجلس از برگزاری جلسه امروز با وزیر اقتصاد اطلاع داد و اظهار داشت: در این نشست به كارگیری راهكارهای هوشمندانه در مبارزه با فساد مورد تاكید قرار گرفت.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، محمد علی وكیلی عضو هیئت رئیسه مجلس در مراسم آئین رونمایی از دو خودروی تجاری ساخت داخل با اشاره به اینكه افتتاح و رونمایی دو خودرو همزمان با هفته دفاع مقدس، گفتمان مشترك بین حوزه تولید و دفاع مقدس را یادآور می شود، اظهار داشت: خودباوری گفتمان مشترك است كه توانسته كشور را از مهلكه تحریم ها و جنگ تحمیلی سربلند بیرون آورد. این در شرایطی است كه اگر تصمیم گیران داخلی جلوی تولید سنگ اندازی نكنند می توان امیدوار بود كه صنعت خودروی ایران به نتیجه مطلوب برسد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: خودروسازان دلیل تصمیمات غلط، گران اداره می گردند كه به نظر می آید به جهت اداره كردن آنها از طریقق دولت می باشد. در حالیكه خودروسازان خصوصی كاملاً اقتصادی مدیریت می كردند.
وی خاطرنشان كرد: در خودروسازان دولتی، شعار محوری حاكم بر روابط كار و حوزه فنی، رضایت مندی مشتری نیست. پس انحراف در گفتمان حاكم وجود دارد و متأسفانه با تصمیمات غلط سیاست هایی بر حوزه خودرو اعمال می شود كه متأسفانه سرمایه های مردم را به باد می دهد.
وی اضافه كرد: برخی سایت های تولید خودرو در خارج از كشور به جای نمایش اقتدار جمهوری اسلامی ایران در صنعت خودروسازی تبدیل به لانه مار شده و هزینه های سنگینی را بر اقتصاد كشور تحمیل می كند كه ما با آن مدارا می نماییم.
وكیلی اظهار داشت: امروز هر ریال سرمایه گذاری در داخل كشور منزلت رها كردن یك تیر بر قلب دشمن را دارد و هر قدم، قلم و تصمیمی كه در راه ناامن كردن سرمایه گذاری در كشور صورت گیرد، گام نهادن در راه خاص دشمن است.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: بخش خصوصی كشور باید دارای منزلت باشد تا بتواند بعنوان موتور محركه اقتصاد ایران عمل كرده و راهكاری جدی در جهت سركوب كردن ایده های دشمن باشد و این در شرایطی است كه تنها راه نجات اقتصاد دولت زده ایران در نظر گرفتن منزلت و ارج و قرب برای تولید كنندگان است.
وی اضافه كرد: نمی توان به نام مبارزه با فساد كاری كرد كه سرمایه ها از كشور رخت بربندد. در این راستا جلسه ای بامداد امروز در حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار گردید تا گام های موثری در جهت مبارزه با فساد برداشته شود و این در شرایطی است كه مبارزه با فساد، لوازمی دارد كه هوشمند سازی اقتصاد ایران مهمترین راهكار آن است.
وی خواهان هوشمندسازی نظام مالیاتی، صدور مجوزهایی درفضای كسب و كار شد و اظهار داشت: این مورد از رهگذر تشكیل دولت الكترونیك اتفاق می افتد اگر تمكین به استفاده از ابزارهای مبارزه با فساد صورت نگیرد، این اتفاق رخ نخواهد داد و تنها بعنوان یك شعار باقی خواهد ماند.
وكیلی در ادامه راه مبارزه با فساد را روشن شدن منشا پول و رویارویی با گردش آن در چرخه پول دانست و اظهار داشت: نمی توان با اصل بدبینی امنیت سرمایه گذاری را از بین برد بلكه باید با دیوان سالاری مبارزه كرد و كارآفرینی را ارج نهاد.
در این مراسم كواكبیان نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بخش خصوصی همواره سالم تر از بخش دولتی بوده و سرمایه گذاری های آن در جهت ارتقای تولید و اشتغال زایی است در حالیكه مجلس باید به درستی بر عملكرد دولت نظارت كرده و از تخلفات قبل از وقوع مبارزه نماید.
وی اضافه كرد: آنقدر كه برخی تصمیمات غلط دولتی منجر به صدمه رساندن به اقتصاد ایران شده، تحریم ها موثر نبوده و بنابراین باید قدر بخش خصوصی را دانست.
همچنین كمالی مدیر پروژه ساخت داخل دو خودروی تجاری هم تصریح كرد: دو سال قبل این خودرو های تجاری آماده رونمایی بودند اما به علت ارتقای تكنولوژی، ورود آنها به عرصه تجارت به تعویق افتاد و الان دو كامیون ساخت داخل توانسته اند الگویی موفق از پتانسیل ایران در تولید خودرو های تجاری باشد.
وی اضافه كرد: تلاش ما این بوده كه بتوانیم دو نمونه از خودروهای موثر تجاری را به بازار عرضه نماییم كه از جانب مهندسان ایرانی تولید شده اند.
در این مراسم شفیعی مدیرعامل یك شركت خودروسازی تصریح كرد: خویش را متعهد می دانیم كه با استفاده از ظرفیت های داخلی برای رفع نیازهای تولیدی از توان و دانش مهندسان ایرانی استفاده كنیم و بر این اساس با هدف توسعه داخلی سازی، محصولات جدیدی را تولید و به بازار عرضه نماییم.
وی اضافه كرد: به این منظور به جز قطعاتی نظیر موتور، گیربكس و فرمان، بعضی از اجزای ترمز را كه توانایی ساخت داخلی دارند و قابلیت ساخت آنها در گذشته وجود نداشته، داخلی سازی كرده ایم و توانسته ایم شرایط را برای داخلی سازی مهیا نماییم.
شفیعی خاطرنشان كرد: با عنایت به مالكیت معنوی این محصولات، ایجاد تغییرات مهندسی و طراحی مدلهای جدید برای یك خانواده محصول میسر خواهد شد و بدین سان جهت صادرات آن مجوز شركت های مادر، محدود كننده ما نخواهد شد.

1398/06/30
20:11:06
5.0 / 5
4325
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
تولیدو